Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Eiropas Cilvēktiesību tiesa: Patvēruma meklētāja Allāha aizturēšanas ilgums — pieci mēneši — Latvijā bija samērīgs (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts robežsardzes robežsargi

Eiropas Cilvēktiesību tiesa 21. jūlijā ir pasludinājusi spriedumu patvēruma meklētāja, Sīrijas pilsoņa Aladīna Nasra Allāha lietā pret Latviju, tādējādi Latvijai nebūs jāizmaksā kompensācija par morālo kaitējumu 15 000 eiro apmērā, ko viņš bija pieprasījis no Latvijas, portālu “La.lv” informēja Ārlietu ministrija.

Tiesa vienbalsīgi atzinusi, ka pieļauts pārkāpums attiecībā uz termiņu, kādā tika izskatītas iesniedzēja apelācijas sūdzība Latgales apgabaltiesā, proti, 55 dienu un 22 dienu termiņš bijis nesamērīgi ilgs. Tomēr, vērtējot visu aizturēšanas laiku kopumā, kompensācija par morālo kaitējumu Allāham nepienākoties, jo citas sūdzības tiesa noraidījusi.

Tiesa atzina, ka Allāha aizturēšana laika posmā no 2013. gada 7. maija līdz 7. oktobrim bija tiesiska un aizturēšanas ilgums – pieci mēneši – bija uzskatāms par samērīgu, jo šajā laika posmā kompetentās valsts amatpersonas veica visas nepieciešamās darbības, lai izskatītu iesniedzēja patvēruma pieteikumu, un uzturēšanās apstākļi aizturēto ārzemnieku un patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Daugavpilī bija piemēroti patvēruma meklētāju izmitināšanai.
Cilvēktiesību tiesa nav konstatējusi pārkāpumus arī attiecībā uz tiesvedības valodu un rakstveida procesu apelācijas instancē, jo pats Allāhs nebija lūdzis tiesu izskatīt viņa apelācijas sūdzību mutvārdu procesā.

Atgādinām, ka Aladīns Nasrs Allāhs ir 1982.gadā dzimis Sīrijas pilsonis, kurš 2013.gada 5.maija rītā kājām bija šķērsojis Krievijas- Latvijas robežu, pierobežas zonā viņu apturēja Valsts robežsardze un aizturēja saskaņā ar Imigrācijas likuma noteikumiem.

Allāhs bija pametis Krievijas teritoriju pēc tam, kad tur bija ieradies 2012. gadā un uzsācis patvēruma procedūru. Tā kā nebija noskaidrota Allāha identitāte, viņš tika ievietots aizturēto ārzemnieku un patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Daugavpilī.

2013. gada 3. oktobrī Valsts robežsardze informēja Allāhu, ka viņam ir piešķirts alternatīvais statuss un izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz vienu gadu. Tā paša gada 7. oktobra pēcpusdienā Allāhs tika atbrīvots. Drīz pēc atbrīvošanas iesniedzējs pameta Latvijas teritoriju un viņa atrašanās vieta šobrīd nav zināma, informē Ārlietu ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas tā par robežu, kur pastaigājas migranti ????

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (5)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (20)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+