Sports
Citi sporta veidi

Eiropas vicečempione Koha nebēdājas par otro vietu 16

EPA

Talantīgā Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha, kura pirmdien Horvātijas pilsētā Splitā kļuva par Eiropas vicečempioni, nepārdzīvo par vienu kilogramu, kas pietrūka līdz zelta medaļai, intervijā laikrakstam “Ventas Balss” atklāja Koha.

Koha, startējot svara kategorijā līdz 58 kilogramiem, summā pacēla 213 kilogramus, raušanā uzceļot 95, bet grūšanā 118 kilogramus smagus stieņus. Raušanā viņa izcīnīja mazo zelta medaļu, bet grūšanā bija otrā.

“Esmu ļoti priecīga, jo startēju jaunā svara kategorijā, tā kā strādāt un trenēties nācās vēl cītīgāk. Ieguldīts tiešām liels darbs. Paldies gan treneriem, gan visiem, kas atbalstīja mājās un arī bija šeit klāt. Tiešam bija neaprakstāmas sajūtas. Pēc sacensībām ilgi priecājos par padarīto un pat nevarēju aiziet gulēt,” stāstīja Koha, kura līdz pagājušā gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm startēja svara kategorijā līdz 53 kilogramiem.

Savukārt par Eiropas čempioni kļuva Krievijas sportiste Natālija Hļestkina, kura pacēla par kilogramu vairāk.
“Šoreiz par to pat neesmu pārāk bēdīga. Man ir jauns rekords grūšanā, turklāt tas jau man ir diezgan labs rezultāts. Protams, raušana līdz galam nesanāca, bet tik un tā domāju, ka viss ir kārtībā. Par rezultātu esmu priecīga un treneris arī,” skaidroja ventspilniece.

Kohai raušanā trešajā mēģinājumā neizdevās nofiksēt 97 kilogramu smagumu, līdz ar to šajā disciplīnā nācās samierināties ar 95 kilogramiem.
“Nedaudz par ātru sāku celties. Ja būtu nedaudz pagaidījusi, nomierinājusies un tad cēlusies lēnāk, varbūt arī būt noturējusi. Šoreiz pasteidzos ar celšanos, tad tā nu sanāca,” secināja svarcēlāja.

Savukārt grūšanā pēdējā mēģinājumā Koha salīdzinoši viegli pacēla 118 kilogramus smago stieni uz krūtīm, kur to pēc tam ilgi turēja, beigās ar grūtībām, tomēr nofiksējot smagumu arī virs galvas. Lielāks svars netika pieteikts, jo pastāvēja cerība, ka Hļestkina pēdējā mēģinājumā savu stieni nepievarēs.
“Ja krieviete nebūtu pacēlusi savu pēdējo gājienu, man būtu zelts. Tā kā viņa jau bija pacēlusi 117 kilogramus, tad uz tiem man iet vairs nebija jēga un izvēlējāmies 118, lai, ja nu paveiktos, es arī varētu būt pirmā. Krieviete paņēma vēl par vienu kilogramu vairāk un to arī pacēla, tā kā paliku otrā,” atklāja Koha.

Kā atzīmē svarcēlāja, šajā svara kategorijā ir liela konkurence, jo raušanā vairākām sportistēm bija vienāds rezultāts.
“Konkurence tiešām ir liela, turklāt man tā ir jauna kategorija un daļu dalībnieču nemaz nezināju. Man bija jaunums, kā viņas startē, kā viņas darbojas. Uzzināju arī, ka krieviete, kura uzvarēja, agrāk startēja kategorijā līdz 63 kilogramiem, tā ka viņa atnākusi uz vieglāku svaru. Tā viņai var būt priekšrocība, jo skaidrs, ka viņa ir spēcīga un cēlusi augstākus rezultātus,” stāstīja Koha.

Pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Koha, startējot svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, izcīnīja augsto ceturto vietu, bet Eiropas čempionātā ieguva bronzu. Savukārt uzreiz pēc Olimpiādes sportiste pauda vēlmi pāriet uz 58 kilogramu kategoriju, kaut treneris Eduards Andruškevičs pauda vēlmi sportisti noturēt pie 53 kilogramiem. Jaunajā kategorijā Koha debitēja decembra sākumā, otro gadu pēc kārtas uzvarot Eiropas junioru (U-20) čempionātā.
Tad viņa summā pacēla 204 (94+110) kilogramus, tagad šo rezultātu krietni uzlabojot, labojot arī savu personīgo un valsts rekordu.

Pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Koha svarā līdz 53 kilogramiem summā pacēla 197 (90+107) kilogramus, savukārt pērn aprīlī Eiropas čempionātā Norvēģijā Koha pacēla par kilogramu vairāk. Kopš augustā notikušās Olimpiādes 18 gadus vecā ventspilniece savu rezultātu ir uzlabojusi par 16 kilogramiem.

LA.lv