Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
7. novembris, 2015
Drukāt

Eksperts: Daudzi tilti uz vidējas nozīmes ceļiem ir šaušalīgā stāvoklī (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Lielākais vairums sliktā stāvoklī esošo tiltu atrodas uz vidējas nozīmes ceļiem, tilti uz galvenajiem valsts ceļiem ir kārtībā, jo tie ir gan būvēti no jauna, gan remontēti un pastiprināti, tur problēmas ir mazākas, sacīja SIA “8.CBR” bijušais tehniskais direktors, ceļu būves eksperts Juris Anitens, kurš šogad septembrī saņēmis “Būvindustrijas lielo balvu” par mūža ieguldījumu būvindustrijā.

Galvenokārt vidējās nozīmes ceļu tilti ir būvēti no pagājušā gadsimta 50. līdz 70.gadiem. Šie tilti ir ekspluatēti aptuveni 50 gadus, un problēmas tur ir šaušalīgas, norādīja Anitens.

“Jebkurai betona konstrukcijai 50 gadi jau ir ļoti solīds vecums. Sliktākais ir tas, ka ir sabojājušās vai arī nav laicīgi ierīkotas ūdens savākšanas sistēmas, laicīgi atjaunota izolācija, bet lielāka ienaidnieka betonam par ūdeni nav. Rezultāti ir bēdīgi, līdz pat tam, ka šie tilti var sabrukt. Ir aptuveni 150 tilti, kas būtu jāslēdz satiksmei vai vismaz jāierobežo kustība pa tiem. 50. un 60.gados bija modē stīgbetona sijas, kurās izmantota augstas stiprības, bet ļoti tieva armatūra aptuveni sešu milimetru diametrā. Ja normālai 22 vai 32 milimetru armatūrai norūsē pāris milimetri, tad tai nekas nenotiek, bet, kad tie milimetri norūsē sešu milimetru armatūrai, tā var pārlūzt,” skaidroja Anitens.

Eksperts piekrīt, ka tiltu sakārtošana kaut ko maksā, un atgādināja – ja Latvijā uz vienu cilvēku ir sešas reizes vairāk ceļu, tad arī tiltu ir sešas reizes vairāk. “Protams, arī tilti tiek atjaunoti, taču man šķiet, ka finansējuma deficīts tiltiem ir lielāks nekā ceļiem. Liela daļa no šiem tiltiem nav remontējami, sijas ir tādā stāvoklī, ka jābūvē jauns tilts, bet tam vajag kādus 0,5 miljonus eiro,” piebilda Anitens.

LETA jau ziņoja, ka no aptuveni 4500 kilometriem asfaltēto reģionālo autoceļu vairāk nekā 51% (2300 kilometru) ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. No valsts pārziņā esošajiem 972 tiltiem 248 ir sliktā, bet 145 – ļoti sliktā stāvoklī. Lielu to daļu ir nepieciešams nekavējoties slēgt, pirms neesot piedzīvotas traģēdijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. No auto plēš vājprātīgus nodokļus – naudu galdā tiltiem !!!

  2. Piekrītu!!! ŠEIT VISS IR NOLAISTS LĪDZ KLIŅĶIM!!! Mums NAV kur bēgt, te arI nomirsim, velkot savas dzīvības…, jo esam pensionāri – iznīcībai nolemtā ļaužu kategorija!?? Latvijas valsts ir izteikti NEDRAUDZĪGA un ĻOTI NEŽĒLĪGA, CINISKA!!!

  3. veiksmes stāsts visā tā krāšņumā rit tagad un būs tad ka kāds tai tiltā ielūzīs, šī valsts pūst kopā dēļ s…da brāļiem kas to ir izsaimniekojuši jaunām paudzēm iesaku bēdziet prom no šejienes ja jums ir galvas uz pleciem, te jūs neesat vajadzīgi un nebūsiet vajadzīgi, šeit nav cerību amen.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+