Latvijā
Sabiedrība

Jauno enciklopēdiju “Latvija” izķer divās dienās1


Tirgošanai paredzētie Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma 500 eksemplāri ir izpārdoti divās dienās.
Tirgošanai paredzētie Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma 500 eksemplāri ir izpārdoti divās dienās.
Foto: Dainis Bušmanis

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tirgošanai paredzētie Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma “Latvija” 500 eksemplāri ir izpārdoti burtiski divās dienās kopš atvēršanas brīža pagājušās ceturtdienas vakarā, 18. oktobrī. Interesentiem sējumu atliek meklēt vien grāmatveikalos, taču ar mazām cerībām. Papildmetienu Nacionālās enciklopēdijas izdevēji sola tuvāk gada beigām.

No LNB veikaliņa plauktiem enciklopēdija pirmdien jau bija nozudusi. Ieraksts LNB “Twitter” kontā vēstīja: “Informējam, ka lielā pieprasījuma dēļ Nacionālā enciklopēdija LNB Draugu telpā ir izpārdota. Meklējiet grāmatnīcās!”

Pēc pārdevējas sacītā,

ļaudis uz kāroto sējumu pagājušajā nedēļā gaidījuši garā rindā

, turklāt krietna daļa pircēju bijuši nevis pie drukātā vārda pieraduši pensijas vecuma ļaudis, bet gan jauni cilvēki, par kuriem vispārpieņemtie stereotipi vēsta, ka tādiem tikai tehnoloģijas vien prātā.

Enciklopēdijas sējuma “Latvija” pirmās tirāžas apjoms ir 3000 eksemplāru. Izrādās, visai Latvijai ar to krietni par maz. Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis teic, ka papildtirāža gan bijusi ierēķināta iepriekš, taču: “Man trakākajos sapņos nerādījās, ka interese varētu būt tik liela. Bet process nav tik ātrs, jo esam valsts iestāde un mums vispirms jāpabeidz iepirkuma procedūra. Šobrīd lietas tiek intensīvi kārtotas.”

No vienas puses, enciklopēdijas ļaudīm lielais pieprasījums un milzu interese darījusi papildu rūpes, jo tagad sanāk, ka lielā steigā jāgatavo ­jauns­ metiens un paralēli jāturpina darbs pie Nacionālās enciklopēdijas elektroniskās versijas, ko atvērs 18. decembrī. ”

Taču ir milzīgs gandarījums, ka cilvēkus tomēr enciklopēdija interesē, ka cilvēki pērk grāmatas un vēlas tās lasīt, tātad tā ir lieta, ko vajag,

” uzsver Ščerbinskis.

Enciklopēdijas drukātajā sējumā “Latvija” atrodami populārzinātniska rakstura šķirkļi par Latvijas vēsturi un valsti pēc neatkarības atjaunošanas – dabu, izglītību, kultūru, zinātni, valsts iekārtu un pārvaldi, komunikāciju, veselību, sociālo aizsardzību, grāmatniecību, poli­grāfiju, reliģiju un baznīcu, sportu, tautsaimniecību, demogrāfiju. Ap 250 šķirkļu izvietoti 864 lappusēs. Informāciju papildina vairāk nekā 1000 ilustrāciju, tajā skaitā kartes, fotouzņēmumi, gleznu reprodukcijas, grafiki, tabulas. LNB grāmatu galdā sējuma cena bija 38,50 eiro.

LNB Korporatīvās komunikācijas vadītāja Anna Muhka apstiprināja, ka patlaban notiek intensīvs darbs, lai nokārtotu organizatoriskos jautājumus papildu tirāžas nodrošināšanai: “Precīzu datumu pagaidām vēl nevaru nosaukt, bet tas būs decembris, mēneša pirmā puse pirms Ziemassvētkiem.” Iespējams, sadarbībā ar LNB Atbalsta biedrību būs vēl viena papildu tirāža. Bet pagaidām interesentiem atliek cerēt, ka kāds no sējumiem “aizķēries” “Jāņa Rozes”, “Zvaigzne ABC”, “Valtera un Rapas” vai “Latvijas grāmatas” tirgotavās.

Veikali būtu vēlējušies, lai dodam tiem vairāk, nekā mēs spējām iedot.

Tā ir prece, ko cilvēki grib. Bijām priecīgi pārsteigti un reizē norūpējušies par to, ka visiem gribētājiem nepietika. Tāpēc šobrīd tiešām visādos veidos rīkojamies, lai būtu papildtirāža, un lai tā būtu šogad, lai grāmatu saņem visi, kas grib enciklopēdiju dāvināt,” piebilda Muhka.

LA.lv
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Ir skaidrs, kurš turpmākos četrus gadus valstī būs centrālais atslēgas cilvēks 2
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Pavērsiens, kāds līdz šim šovā nav pieredzēts. Saimnieks Vitālijs samānījies potenciālajām līgaviņām 1
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Zemessargi Rīgā mācās aizturēt nemiera cēlājus 4
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
25 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Ir skaidrs, kurš turpmākos četrus gadus valstī būs centrālais atslēgas cilvēks 2
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners
2 stundas