×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2017
Drukāt

Grigule skaidro atturēšanos balsojumā par Navaļniju un protestiem (13)

EP deputāti no Latvijas - Tatjana Ždanoka, Andrejs Mamikins un Iveta Grigule. Foto - LETA, kolāža - la.lvEP deputāti no Latvijas - Tatjana Ždanoka, Andrejs Mamikins un Iveta Grigule. Foto - LETA, kolāža - la.lv

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nosoda Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija un simtiem citu protestētāju aizturēšanu protesta pasākumos šī gada 26.martā, un prasa Krievijas varasiestādēm atbrīvot visus aizturētos un izbeigt “politiski motivētās” lietas, aģentūru LETA informēja EP pārstāvniecībā Latvijā.

Deputāti aicina Krieviju atbalstīt pamatbrīvības, proti, brīvību paust viedokli un miermīlīgu pulcēšanos, un norāda, ka tie bija lielākie protesti Krievijā kopš demonstrācijām, kas bija vērstas pret Kremļa rīcību 2011. un 2012.gadā.

EP pauž atbalstu Navaļnija iniciatīvai cīnīties ar korupciju un nosoda “pastāvīgus mēģinājumus apklusināt viņu”, kā arī prasa Eiropas Komisijai (EK), Eiropas Ārējās darbības dienestam un dalībvalstīm rīkoties pret jebkuru mēģinājumu atmazgāt naudu vai nelegālos līdzekļus Eiropas Savienības (ES) teritorijā un sūtīt “stingru vienotu vēstījumu” par cilvēktiesību nozīmi ES – Krievijas attiecībās.

Tāpat deputāti ir bažīgi par Krievijas tiesību iestāžu neatkarību un objektivitāti, un aicina Krievijas varasiestādes izbeigt iejaukšanos dažādu līmeņu, to skaitā, tiesību speciālistu, žurnālistu, politisko oponentu, kā arī politisko un sabiedrisko aktīvistu darbā, un tādējādi pilnībā respektēt starptautiskās cilvēktiesības un tiesiskumu.

Par paziņojuma apstiprināšanu balsoja 494 deputāti, 39 bija pret, bet 91 – atturējās. No klātesošajiem Latvijas pārstāvjiem EP par rezolūciju balsoja Sandra Kalniete (V), Krišjānis Kariņš (V) un Artis Pabriks (V), pret balsoja Andrejs Mamikins (S) un Tatjana Ždanoka (LKS), bet Iveta Grigule balsojumā atturējās.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Cik drausmīgi izskatās visi trīs politprostitūtes.Mamikins dzēris vismaz nedēļu bezprobudno.Man tomēr nav saprotams KĀ !!var būt ievēlētam no ES,NATO ,neatkarīgas valsts,bet strādāt / nu ne jau par “skaistām”acīm/ naidīgas,totalitāras valsts labā un DP ,SABs to uzskata par OK???Viņi faktiski darbojas pretvalstiski!Varbūt vēl Maizītis pielaidi izgādājis?Prātam neaptverami KAS notiek Latvijas valstī!

 2. ..gribule arī rublīšus nesmādē?

 3. Kā gan “Vienotā Krievija”lai balsotu paši pret sevi ?Bet par Griguli lai kaunās tie ,kas ievēlēja.

 4. Trio “Los Paraguayos” jeb kas maksā,tas pasūta mūziku!

 5. Kur tad tas Griguļas skaidrojums?

 6. Grigule ir krievnaciste Atbildēt

  Skaidrojumi tur ir lieki. Un tie otri divi ķēmi pārstāv Krieviju, nevis Latviju.

 7. Izskaidrojums vienkāršs – Grigulei maksā Kremlis

 8. Balsojot atturoties, vai nepiedaloties balsojumā ir balsojums pret.

 9. Un kur tad atkal Zīle un Vaidere? :))))

Draugiem Facebook Twitter Google+