×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Uz nedēļu atliek lēmumu par Ērgļu Profesionālās vidusskolas likvidēšanu

Foto - http://www.ergliarods.lv/Foto - http://www.ergliarods.lv/

Valdība šodien uz nedēļu atlika jautājuma izskatīšanu par Ērgļu Profesionālās vidusskolas likvidēšanu, to pievienojot valsts profesionālās izglītības iestādei – Priekuļu tehnikumam, vēsta BNS.

Īstenojot Profesionālās izglītības likumā noteikto un nodrošinot Ērgļu Profesionālās vidusskolas attīstību un modernizāciju, skolu nolemts pievienot Priekuļu tehnikumam. Sākot ar 2015. gada 1. septembri, izglītības iestāde strādās kā profesionālās izglītības kompetences centra “Priekuļu tehnikums” mācību īstenošanas vieta Ērgļos.

Veicot skolu apvienošanu, tiek turpināta Profesionālās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas pamatnostādņu 2010.-2015.gadam īstenošana, veidojot modernu, mūsdienu prasībām atbilstošu profesionālās izglītības infrastruktūras nodrošinājumu un sekmējot visu veidu resursu efektīvu izmantošanu, paaugstinot profesionālās izglītības kvalitāti un pieejamību, kā arī profesionālās izglītības prestižu.

Atbilstoši datiem uz 2014.gada 1.oktobri vidusskolā mācās 167 izglītojamie, informē izglītības un zinātnes ministrijā. Kopējais izglītojamo skaits vidusskolā pēdējos četros gados ir bijis zem 200, bet no valsts budžeta finansētajās grupās ir samazinājies no 100 līdz 71 izglītojamam. Tajā iespējams apgūt namdara, jumiķa, remontstrādnieka, guļbūves namu celtnieka, viesmīlības pakalpojumu speciālista, aukles, kokkopja (arborista), pavāra palīga un viesmīļa profesijas.

Ņemot vērā demogrāfisko situāciju turpmākajos gados, vidusskola, nepietiekama izglītojamo skaita dēļ kā patstāvīga izglītības iestāde nevarēs pastāvēt, jo, atbilstoši izglītojamo skaitam piešķirtais valsts budžeta finansējums būs nepietiekams, lai segtu izglītojamo skaitam nesamērīgo vidusskolas platību un infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, tā secināts Izglītības un zinātnes ministrijas situācijas vērtējumā. Nepietiekamais finansējums vidusskolas attīstībai var ietekmēt arī izglītības kvalitāti, jo nebūs iespējams uzlabot gan esošo izglītības programmu īstenošanai nepieciešamo materiāli tehnisko bāzi, gan jaunu darba tirgum nepieciešamu izglītības programmu ieviešanu.

Vidusskolas pievienošana tehnikumam radīs iespēju izveidot mūsdienīgu izglītības iestādi ar izglītības programmu īstenošanas vietu Ērgļos. Tādējādi tiks racionāli izmantota abu izglītības iestāžu materiāli tehniskā bāze un cilvēkresursi, kā arī tiks īstenotas daudzveidīgas izglītības programmas, nodrošinot darba tirgum nepieciešamo speciālistu sagatavošanu. Turklāt saskaņā ar normatīvo regulējumu profesionālās izglītības kompetences centriem ir pieejams lielāks valsts budžeta finansējums.

Pārņemot vidusskolu, tehnikums turpinās īstenot visas vidusskolas profesionālās izglītības programmas mācību vietā Ērgļos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+