AP/Scanpix

“Esmu laimīgs,” Porziņģis uzslavē “Knicks” aizsardzību un partnerus 0

Ņujorkas “Knicks” otrajā puslaikā teicami darbojās aizsardzībā, kas ļāva tikt pie uzvaras un spert soli pareizajā virzienā komandas snieguma uzlabošanā, pēc trešdien izcīnītās uzvaras Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā uzskata latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

“Knicks” savās mājās ar 110:96 (19:29, 31:26, 22:16, 38:25) pārspēja Bruklinas “Nets”, tiekot pie savas trešās uzvaras sezonā.
Porziņģis šajā mačā guva 21 punktu, iemetot trīs no septiņiem divpunktniekiem, četrus no astoņiem tālmetieniem un trīs no pieciem “sodiņiem”. Tāpat latvieša rēķinā astoņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas pārtvertas bumbas, divi bloķēti metieni, divas kļūdas un divas piezīmes.

“Knicks” pirmo reizi šajā sezonā pretiniekus atstāja zem 100 gūto punktu robežas, lai gan pēc pirmā puslaika nekas neliecināja, ka tas izdosies, jo “Nets” bija vadībā ar 55:50. Tomēr tieši spēle aizsardzībā pēc atpūtas ļāva lauzt cīņas gaitu.
“Domāju, ka šodien mēs spērām lielu soli pareizajā virzienā,” pēc mača sacīja liepājnieks, kurš ceturtajā ceturtdaļā ar diviem precīziem tālmetieniem ļāva “Knicks” komandai atrauties.

Porziņģi ar labām piespēlēm apgādāja Brendons Dženingss. “Tāds spēlētājs kā Brendons mūsu komandai dod lielu enerģiju. Esmu laimīgs, ka mums ir tādi vīri kā Dženingss un Dereks Rouzs, kuri spēj mani atrast labās pozīcijās,” skaidroja Porziņģis.
Tikmēr Dženingss, kurš šajā mačā izdarīja 11 rezultatīvas piespēles, neslēpa, ka esot laukumā vienmēr skatās, kur atrodas Porziņģis. “Viņš var trāpīt svarīgus metienus, mans uzdevums ir izkārtot partneriem brīvākus metienus, tāpēc allaž skatos, kur Porziņģis ir laukumā,” bilda saspēles vadītājs.

Apmierināts ar spēli bija arī “Knicks” galvenais treneris Džefs Hornačeks, kurš arī uzteica Dženingsa un Porziņģa sadarbību. “Domāju, ka Brendons spēles otrajā pusē paveica teicamu darbu, sagādājot Porziņģim iespējas uzbrukt,” bilda treneris, kurš arī uzteica komandas rezervistus, kuri trešajā ceturtdaļā spēlējuši ar lielu enerģiju, paraujot līdzi arī pārējos.

“Knicks” guva savu trešo uzvaru septiņās šosezon aizvadītajās spēlēs, kas tai Austrumu konferences kopvērtējumā dod desmito vietu.
Tikmēr Porziņģis šosezon septiņos mačos vidēji spēlē ir guvis 19,1 punktu un izcīnījis 6,7 atlēkušās bumbas zem groziem.