×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Fascinējošais māls: sāksies I Starptautiskā keramikas biennāle

malabiennale

Pirms desmit gadiem Rīgā sabrauca Starptautiskās keramikas akadēmijas biedri. Toreiz man bija gods intervēt vairākus pazīstamus Latvijas keramiķus, arī Pēteri Martinsonu. Tādēļ ļoti priecājos uzzināt, ka šogad Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs nolēmis mūsu pazīstamā keramiķa piemiņu godināt, ieviešot jaunu tradīciju: I Starptautisko keramikas biennāli, kas sāksies jau 15. jūlijā.

Īsta meistara rokas no ikviena materiāla spēj radīt brīnumu lietas, bet, jāatzīst, man personiski māla pārvērtības šķiet vienas no fascinējošākajām, iespējams tādēļ, ka tajās bez mākslinieka domas un pieskāriena nepārvērtējami svarīgu un pat izcilākajam meistaram ne vienmēr precīzi prognozējamu lomu spēlē viena no dievišķajām stihijām – uguns. Ne velti vislielāko interesi raisa cepļa atvēršana – patiesības mirklis. Un kaut kādā ziņā patiesības mirklis ir arī tas, ka gan Pētera Martinsona piemiņas ekspozīcija tiek veidota, gan arī pirmā starptautiskā keramikas biennāle sarīkota Daugavpilī. Nevis Rīgā, kaut pasniegt balvas rīkotāji augstsirdīgi nolēmuši galvaspilsētā, te tiks arī atklātas vairākas izstādes.

Dalībai izstādē pieteicās 298 mākslinieki no 44 valstīm, no tiem biennāles žūrija izvēlējās 110 starptautisku un 26 Latvijas mākslinieku darbus.

 

Dažas biennāles pieturzīmes:

15. jūlijā plkst. 16 tiks atklāta biennāles dalībnieku izstāde, bet uzreiz pēc tam Rotko centra pagalmā startēs Izraēlas mākslinieku Roja Maajana un Ereza Maajana 24 stundu performance “The White Cube”;

16. jūlijā plkst. 14 notiks biennāles dalībnieku prezentācijas;

17. jūlijā plkst. 18 tiks atklāta Marka Rotko mākslas centra Keramikas kolekcijas izstāde Lūznavas muižas kompleksā;

18. un 19. jūlijā Rotko centrā biennāles ietvaros notiks 9. Starptautiskā zinātniskā konference “Person. Colour. Nature. Music”, kurā tiks diskutēts par keramikas un mākslas nozīmīgākajiem jautājumiem;

20. jūlijā plkst. 18. Latvijas Mākslinieku savienības telpās Rīgā tiks atklāta laikmetīgās keramikas izstāde;

21. jūlijā plkst. 13 ES Mājā Rīgā atklās biennāles žūrijas darbu izstādi, bet plkst. 17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pasniegs “Martinsona balvu”.

Savukārt vēl pēc biennāles beigām Rotko centrā notiks Gruzijas keramiķa Georgija Pačkorijas meistarklase,
 IV Starptautiskais keramikas simpozijs, kā arī vairāki citi notikumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+