Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
5. augusts, 2014
Drukāt

Festivālā “NoMadI” rādīs Ingas Gailes lugas “Āda” koncertversiju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ģertrūdes ielas teātris sāks sesto sezonu, viesojoties teātra festivālā “NoMadI”, kas šogad no 8. līdz 10. augustam notiks Valmiermuižā, vēsta teātra pārstāvji.

Ģertrūdes ielas teātris festivālā piedalīsies ar diviem darbiem – Andreja Jarovoja jaunāko izrādi “Heavy Metal” un izrādes “Āda” koncertversiju, kuras autori ir aktieri Anta Aizupe, Ivars Krasts, mūziķis Jānis Burmeisters un režisors Andrejs Jarovojs.

“Heavy Metal” teātris rādīs 8. augustā plkst. 18 Valmiermuižas parkā. Izrādes pamatā ir patiesi notikumi, kas norisinājās 2009. gada 1. maijā Bari Alai novērošanas postenī Afganistānā – šajā dienā notika kauja, kurā dzīvību zaudēja divi karavīri no Latvijas.

Virsseržante Irita Kronīte, kas piedalījusies septiņās misijās – Kosovā, Irākā un Afganistānā – saka: “Pēc izrādes vēl ilgi bija smaguma sajūta. Uzvedums skar tuvu, ķer dziļi, man bija asaras acīs un kamols kaklā. Varbūt ir lietas, ko civilie cilvēki nesapratīs, taču uzvedumā parādīts viss – šaubas, bailes, drosme, pašaizliedzība, biedra plecs… Lieliski! Trāpīts arī ikdienā, kur ir gan rutīna, gan arī kauju situācijas. Apbrīnoju cilvēku, kas to visu tā spējis salikt kopā.[..]”

Izrādē spēlē aktieri Anta Aizupe, Kārlis Krūmiņš, Kristaps Ķeselis un Aigars Apinis, un kopā režisoru Andreju Jarovoju tās radošā komanda nominēta Spēlmaņu nakts teātra balvai kategorijā “Gada kustību mākslinieks”.

Savukārt 8.augustā plkst. 22 skatītājiem piedāvās koncertversiju izrādei “Āda”. Tās pamatā ir 2011. gadā Ģertrūdes ielas teātrī pirmiestudējumu piedzīvojusī Ingas Gailes luga Andreja Jarovoja režijā, kas, saņēmusi skatītāju un kritiķu atzinību, joprojām skatāma teātra programmā. Koncertversijā Ingas Gailes lugas poētiskie teksti pārtapuši dziesmās, kam mūziku veidojis Jānis Burmeisters.

Pievienot komentāru

Visi savā būtībā esam dievi. Saruna ar Leļļu teātra režisoru Ģirtu ŠoliKāpēc pašmērķīga izklaide ir līdzīga pārlieku saldu konfekšu došanai bērniem? Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli pirms izrādes "Dželsomīno melu zemē" pirmizrādes Liepājas teātrī
Draugiem Facebook Twitter Google+