×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

Festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

7.augustā, pulkstens 20:00 Dzintaru koncertzālē (Turaidas ielā 1) notiks 14. starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, kurā piedalīsies dejas meistari no visas pasaules – ASV, Austrālijas, Vācijas, Japānas, Čehijas, Ukrainas,  Kazahijas un Latvijas.

Festivālā varēs redzēt izcilāko mūsdienu horeogrāfu darbus, kas jau šodien tiek uzskatīti par mūsdienu dejas augstākajām virsotnēm. Latviešu dejotāja, Hamburgas baleta soliste Anna Laudere un Hamburgas baleta solists Edvīns Revazovs dejos fragmentu no baleta “Hamlets”, kuru īpaši viņiem atjaunoja horeogrāfs Džons Nojmaiers. Uves Šolca – mūsdienu vācu horeogrāfijas klasiķa, kura veikumu dejas pasaule salīdzina ar leģendāro Džordžu Balančinu, – veidoto Pa-de-deux no baleta Sapnis vasaras naktī izpildīs Maiko Oisi-Angelmaiere un Martins Svobodņiks. Štutgartes baleta solists Klemenss Frēlihss viesosies ar spilgtākā mūsdienu horeogrāfa Marko Gecka monobaletu.
Festivālā uzstāsies Eiropas teātru vadošie solisti un starptautisko konkursu laureāti, kuri izpildīs klasiskā baleta pērles no baletiem “Dons Kihots”, “Korsārs” un “Diana un Akteons”. Vašingtonas baleta solistu Bruklinu Maksu raksturo ugunīgs temperaments un elpu aizraujoša tehnika, kuras odziņa ir faķīriskie griezieni. Jūrmalā viņš dejos duetā ar Ukrainas Nacionālais operas un baleta teātra solisti Katerinu Haņukovu, kuru Latvijas baleta publika iepazina kā spožu Kitrijas lomas atveidotāju. Spēcīgo Kazahijas klasiskā baleta skolu rādīs Horvātijas Nacionālā teātra solists Jasaui Megalijevs, kura sniegumu raksturo temperaments un tehnika, kas izslīpēta kā spožs dimants.
Latvijas Nacionālā baleta solisti dejos latviešu jauno horeogrāfu darbus – Elzas Leimanes-Martinovas un Raimonda Martinova deju svītu “Dārgakmeņi” ar Jāzepa Vītola mūziku (iepriekšējo horeogrāfisko versiju šai mūzikai radījusi H.Tangijeva), Milānas Komarovas darba “Pirms un pēc gaismas” fragmentu un Jevgeņijas Trautmanes darbu “No jaunas lapas”. Latviešu jauno horeogrāfu opusus izdejos Elza Leimane-Martinova, Viktorija Jansone, Alise Prudāne, Rita Lukašēvica, Evelina Godunova,  Ieva Rācene un Raimonds Martinovs.
Biļetes uz festivālu „Baleta zvaigznes Jūrmalā” nopērkamas „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās, biļešu cena no 5 – 30 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+