Foto – AFP/LETA

Fetelam trešā uzvara pēc kārtas un līderpozīcijas 0

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 16.posmā – Dienvidkorejas “Grand Prix” – svētdien uzvarēja pēdējo divu gadu pasaules čempions Sebastjans Fetels, svinot jau savu trešo panākumu pēc kārtas un kļūstot par kopvērtējuma līderi.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Otrais finišēja Fetela komandas biedrs “Red Bull” komandā Marks Vēbers no Austrālijas.

Pirms tam abi “Red Bull” braucēji bija uzvarējuši arī kvalifikācijā, tomēr tad nedaudz ātrāks bija Vēbers. Pašā sacīkstes sākumā Fetelam izdevās austrālieti apsteigt un sacīkstes gaitā situācija nemainījās. Pirmajās divās vietās “Red Bull” piloti finišēja pirmoreiz šosezon.

Trešais šoreiz finišēja līdzšinējais kopvērtējuma līderis Fernando Alonso (“Ferrari”) no Spānijas, kuram cieši sekoja viņa brazīliešu komandas biedrs Felipe Masa.

Piektais šoreiz finišēja “Lotus” somu braucējs Kimi Raikonens, kuram sekoja vācietis Niko Hilkenbergs (“Force India”) un startos skandalozu slavu ieguvušais Raikonena komandas biedrs Romēns Grožāns no Francijas.

Astotais finišu sasniedza vēl viens franču braucējs Žans Ēriks Verņs no “Toro Rosso” komandas, bet pie punktiem tika arī viņa komandas biedrs Daniels Rikjardo no Austrālijas un “McLaren-Mercedes” britu braucējs Lūiss Hamiltons.

“McLaren-Mercedes” braucējiem bija ļoti neveiksmīga diena, jo Hamiltona tautietis un komandas biedrs Džensons Batons izstājās jau pirmajā aplī, kad viņa formulai uzskrēja “Sauber” braucējs Kamui Kobajaši.

Kopvērtējumā tagad Fetelam ir 215 punkti un viņš par sešiem punktiem apsteidz Alonso. Trešajā vietā ar 167 punktiem ir Raikonens, kuram 14 punktus zaudē Hamiltons. Vēl par vienu punkti atpaliek Vēbers, bet sestais ar 131 punktu ir Batons.

Konstruktoru kausā līderpozīcijā ar 367 punktiem nostiprinājās “Red Bull” vienība, bet uz otro vietu ar 290 punktiem pakāpās “Ferrari”. Savukārt “McLaren-Mercedes” kontā ir 284 punkti, bet tai ar 255 punktiem seko “Lotus” vienība.

Šosezon F-1 kalendārā paredzētas 20 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Brazīlijā. Šosezon aizvadāmo sacīkšu skaits ir par vienām lielāks nekā pagājušajā sezonā.

Nākamais posms pēc divām nedēļām tiks aizvadīts Indijā.