×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Finanšu ministre pieņems VID vadītājas atkāpšanos (2)

Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola (no kreisās) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra PētersoneFinanšu ministre Dana Reizniece Ozola (no kreisās) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone

Foto - LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pieņems Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas Ināras Pētersones atlūgumu, apstiprināja finanšu ministre.

Reizniece-Ozola stāstīja, ka Pētersones aiziešana būs zaudējums valsts pārvaldei, tāpēc ministre apsver iespēju aicināt Pētersoni palikt valsts pārvaldē, piemēram, padomnieces statusā.

Pēc atkāpšanās no amata Pētersonei VID vadītājas pienākumi būs jāpilda mēnesi, savukārt Reizniece-Ozola apņēmusies šajā laikā izsludināt konkursu uz VID vadītāja amatu.

Kā ziņots, Pētersone vakar Reizniecei-Ozolai iesniedza atlūgumu, taču ministre to vēl nepieņēma.

Pētersone VID ģenerāldirektora amatā tika apstiprināta 2013.gada 22.oktobrī. Šim amatam viņa tika virzīta pēc toreizējā finanšu ministra Andra Vilka (V) ieteikuma.

Pētersone nodokļu jomā strādā kopš 1995.gada. Gandrīz 15 gadus viņa vadījusi VID struktūrvienības, kuru darbs saistīts ar audita un nodokļu kontroles organizēšanu, savu profesionālo karjeru veidojot no auditores līdz ģenerāldirektora vietnieces amatam. Pētersone ieguvusi profesionālo maģistra grādu ar lauksaimniecības ekonomista grāmatveža kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu un uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikāciju.

VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā, Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Pētersone par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju tika iecelta 2013.gada jūlijā. Iepriekšējā VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova atstāja amatu pēc pašas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. un Pē†ersone, jautāta, ko labu paveikusi VID’ā un ŠMID’ā, varēs atmāzēties, ka neko nezina, jo tur vairs nestrādā!

  2. Pilniigi “raudiens” naak,kads teatris notiek augstakajos eshelonos. Ka zeel atstat sili,bet tachu mosh ka vareetu par padomniece,jo zinami visi shaher maher?

Draugiem Facebook Twitter Google+