×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Fonds “Viegli” aicina tikties ar Ilgu Reiznieci un balvas “Laiks Ziedonim 2016” laureātiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ divus interesantus sarīkojumus piedāvās dzejnieka Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”, LA.lv pastāstīja fonda pārstāve Kristīne Tjarve.

Ceturtdien, 30. jūnijā plkst. 19 Ziedoņa muzeja birojā Rīgā, Aldaru ielā 5 risināsies trešais pasākums sarunu ciklā “Visā visumā”. Tā būs iespēja sarunā ar mūziķi Ilgu Reiznieci “Es jums saku – dziediet!” uzzināt par dziesmu, tautasdziesmu, dziedāšanu un dziesmas spēku.

Sarunā mūziķe stāstīs arī par dziesmu un tautasdziesmu Vasaras Saulgriežu un Jāņu svinēšanā, dziesmas filozofiju, spēku un nozīmi tautas kultūras mantojumā, Imanta Ziedoņa ideju un uzskatu ietekmi uz tradicionālo kultūru un dziesmas uztveri.

Savukārt sestdien, 2. jūlijā plkst. 12 Imantdienas noskaņās Imanta Ziedoņa vasaras mājā “Dzirnakmeņi” gaidāma tikšanās ar diviem apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2016” laureātiem: profesoru Egilu Stalidzānu un latviešu valodas un literatūras skolotāju Daigu Zirnīti.

Tikšanās ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem ir tradīcija, kas turpinās jau trešo gadu. Šī gada pasākuma galvenais vadmotīvs ir komunikācija, tās dažādība un nozīme cilvēka dzīvē.

Apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2016” laureāts Zinātnē “Taureņu uzbrukums” Egils Stalidzāns ir pasaules līmeņa zinātnieks – profesors un vadošais LU Mikrobioloģijas un Biotehnoloģijas institūta pētnieks, kurš Latvijā attīstījis jaunu nozari – viņš pielieto matemātisko modelēšanu un informācijas tehnoloģijas bioprocesu analīzē, tādējādi vienkāršojot daudzus dabaszinātņu pētījumu procesus.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Daiga Zirnīte, kura šogad saņēma laureātes titulu nominācijā Dzīve literatūrā “Bize”, uzstāsies ar stāstījumu “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm – caur dzeju uz komunikāciju ar sevi un citiem, un Visumu”.

Pēc sarunām ar abiem apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2016” laureātiem viesus priecēs dziesminiece Liene Grosa, kuras jaunākās dziesmas tapušas ar Imanta Ziedoņa laikabiedra Ojāra Vācieša dzeju. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+