×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
20. augusts, 2016
Drukāt

FOTO: Interesē ASV tanks un šaušana

Foto - LETAFoto - LETA

Tūkstošiem cilvēku šodien ieradušies apmeklēt tautas un armijas svētkus – Zemessardzes 25.gadadienai veltītos pasākumus Rīgā, 11.novembra krastmalā. Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja šaut ar mācību munīciju, novēroja aģentūra LETA.

Krastmalā ir iespēja aplūkot Latvijas bruņoto spēku ekipējumu, tehniku un ieročus, kā arī ASV bruņoto spēku tanku “Abrams” un kaujas mašīnu “Bradley”. Apmeklētāji var apskatīt arī divus Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas modeļus – izlūkošanas kaujas mašīnu “Scimitar” un kaujas elementu piegādei paredzēto bruņutransportieri “Spartan”.

Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja slēgtā teltī iemēģināt šaušanu ar mācību munīciju. Cilvēki, pārsvarā ģimenes ar bērniem un tūristi, labprāt izmanto iespēju nofotografēties uz ASV tanka.

Savu tehniku demonstrē arī citas NBS struktūrvienības, piemēram, Krasta apsardze, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienība. Klātesošajiem ir iespējams apskatīt ne tikai NBS rīcībā esošos mūsdienu ieročus, bet arī kara laika šaujamos.

Klātesošos priecē koncerts, kurā uzstājas dažādi mākslinieki. No plkst.18 svētku apmeklētājus priecēs koncerta dalībnieku koporķestra sagatavotais muzikālais pārsteigums. 11.novembra krastmalā plānota arī plaša defilē programma, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Štāba bataljona Godasardzes rota un Jaunsardze.

Šodien tiek atzīmēta Zemessardzes 25.gadadiena un tam par godu Rīgā notiek dažādi pasākumi. Plkst.11 Brīvības pieminekļa laukumā notika militārā parāde, kurā bija pārstāvēti 18 Zemessardzes bataljoni, kā arī vienības no Igaunijas un Lietuvas bruņotajiem spēkiem.

Šī gada 23.augustā Zemessardze svin 25.dibināšanas gadadienu. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991.gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir kļuvusi par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+