Latvijā
Politika

FOTO: Polijas pirmais pāris Rīgas pilī9

Foto – LETA, kolāža – la.lv

No 26. jūnija līdz 28. jūnijam Latviju oficiālā vizītē apmeklē Polijas prezidents Andžeja Duda un Agata Kornhauseres-Dudas kundze.

Oficiālās vizītes laikā trešdien Polijas prezidents un viņa dzīvesbiedre Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un Ivetu Vējones kundzi, bet pēc tam svinīgā ceremonijā noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Dienas otrajā daļā Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze piedalīsies Polijas prezidenta grāmatas dāvinājuma Tautas grāmatu plauktam pasniegšanā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Galerijas nosaukums

Valsts prezidenta Raimonda Vējonis uzsvēra, ka Latvij augstu novērtē Polijas ieguldījumu reģiona un Latvijas drošībā. Kopš 2017. gada Polija ar savām militārās tehnikas vienībām un aptuveni 160 karavīriem ir iesaistījusies Kanādas vadītajā NATO kaujas grupā Latvijā, Ādažos. Bet Polijas gaisa spēki ir vairākas reizes piedalījušies Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijās. Arī nākamgad Polija ir viena no tām valstīm, kas nodrošinās patrulēšanu Baltijas gaisa telpā. Polija ir arī viena no Rīgā izvietotā NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra dibinātājām.

Polija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem. Jomas, kurās varētu paplašināt sadarbību ir, piemēram, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē, norādīja Vējonis.

“Latviešu un poļu tautu jau gadsimtus saista arī cieša sadarbība kultūras jomā. Man ir patiess gandarījums, ka arī šogad Latvijas poļu kopienas kolektīvi piedalīsies Simtgades Latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Tā kā šogad abas valstis svin savu neatkarības simtgadi, vēlos izmantot šo iespēju un sveikt poļu tautu valsts neatkarības atjaunošanas simtgadē un novēlēt tai labklājību un jaunus sasniegumus nākotnē,” novēlēja R. Vējonis.

Ceturtdien, 28. jūnijā, Polijas prezidents Andžejs Duda Ādažu militārajā bāzē tiksies ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas Polijas kontingenta karavīriem. Savukārt dienas turpinājumā Polijas prezidents Andžeja Duda un Agata Kornhauseres-Dudas kundze un Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonija Latvijas Neatkarības cīņās kritušo poļu karavīru piemiņas vietā Slobodkā, kā arī atklās Polijas karalim Stefanam Batorijam veltīto pieminekli Daugavpilī.

Vizītes noslēgumā Polijas prezidents ar kundzi piedalīsies Latvijas Poļu savienības un Polijas Republikas vēstniecības Rīgā rīkotajā Polijas Neatkarības simtgades atjaunošanai veltītajā pasākumā Daugavpils teātrī.

LA.lv