Latvijā
Rīga

FOTO: Krāšņas bildes no Rīgas svētkiem 0

Rîgas svçtki. 19/08/2017 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Šodien Rīgas svētku notiek trešo dienu. Tajā ir gan operešu mūzikas koncerts Dzegužkalnā, bērnu izklaides aktivitātes Jaņa Rozentāla laukumā, ģimenēm veltītas norises Vērmanes dārzā un 11.novembra krastmalā, kā arī Viduslaiku tirgus un Airēšanas svētki pilsētas kanālā, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Šodien Vērmanes dārzā notiek pasākums “Ziedi Vērmanei”. Parkā uz skatuves varēs vērot vairākus īpaši bērniem sagatavotus priekšnesumus – Arņa Miltiņa dziesmu programmu, Liepājas leļļu teātra izrādi “Teika par vilciņu”, “Latvijas koncertu” muzikālo izrādi “Jaunie Sīpoliņa piedzīvojumi”, Jāņa Lūsēna muzikālo iestudējumu “Lai ir!”, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņu koncertu un bērnu vokālā ansambļa “Momo” koncertprogrammu.

Savukārt parka teritorijā būs radošās darbnīcās, risināsies šaha turnīrs, spēlēs orķestris “Miers un Bērziņš” un apmeklētājus priecēs ielu teātra mākslinieki no Vācijas un Krievijas izrādē “Lost Wheels Of Time”.

Galerijas nosaukums

11.novembra krastmalā notiks pasākums “Zaļās Rīgas zaļie stāsti”, kur būs iespēja vērot ratiņu parādi, lielo leļļu un talismanu gājienu, kā arī Rīgas sadraudzības pilsētas Prāgas ielu teātra “V.O.S.A. Theatre” priekšnesumu. Pasākuma apmeklētāji varēs iepirkties amatnieku tirdziņā un klausīties Kārļa Lāča ritma grupas, bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” un solistu Aijas Andrejevas, Jolantas Strikaites, Intara Busuļa un Artūra Skrastiņa sniegumā koncertprogrammu “Lāča tēta dziesmas”. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies grupa “Otra puse” un soliste Antra Stafecka, kā arī dīdžejs [Ex] da Bass. Bērniem jautrību sagādās arī aktīvā tūrisma centra “Eži” sagatavotās atrakcijas, burbuļu balle un pagalma “klasīšu” spēle.

Dzegužkalnā šodien skanēs skaistākās Vīnes operetes, būs iespēja izdejot Vīnes valsi un nobaudīt Vīnes kafiju. Pasākumā uzstāsies solisti Anta Jankovska no Itālijas, Nauris Indzeris, Helēna Sorokina no Austrijas, Laura Purena, Dainis Skutelis un Emīls Kivlenieks, aktieris Jānis Kirmuška, dejotāji, kā arī orķestris Guntara Bernāta vadībā.
Dzegužkalnā ikvienam būs iespēja apgūt un izdejot Vīnes valsi Lienes Skulmes un Eldara Salvja Ozoliņa deju studijas “Solis augšup” vadībā. Uz balles dejām aicinās deju mūzikas orķestris Raimonda Ozola vadībā, romantisko noskaņu papildinās soliste Madara Dziedātāja, iluzionists Edžus Kauķis, bet dāmu klubs “Flora” no Līgatnes rādīs krāšņus balles tērpus.

Svētki turpināsies arī uz “Origo Summer Stage” skatuves, kur koncertu ciklā “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” uzstāsies bērnu, senioru un ģimeņu muzikālās apvienības, Esplanādē turpināsies gadatirgus “Gabaliņš Latvijas”, K.K. fon Stricka villā norisināsies “Piena svētki”, bet pie Rīgas Sv.Pētera baznīcas risināsies Viduslaiku tirgus.

Svētku pēdējā dienā noslēgsies sacensības pludmales volejbolā, burāšanā, florbolā un basketbolā, bet pilsētas kanālā būs skatāmi “Airēšanas svētki” – Rīgas kanāla kausa izcīņa airēšanā.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu “Rīgas tūrisma attīstības birojs”. Tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

LA.lv