×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

FOTO: Rīgas zoodārzs dāvina Tbilisi kamieli, alpakas un aru pāri

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alpakas Karmena un Kamene

Ceturtdien, 10. martā, plkst.11.30 Rīgas Zooloģiskajā dārzā kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu varēs teikt ceļa vārdus un laba vēlējumus septiņiem dzīvniekiem, kuri ceļos uz Tbilisi zoodārzu – divkupru kamielim Villijam, alpakām Tomasam, Karmenai un Kamenei, mājas jakam Pūpolam, zildzelteno aru pārim Čabulim un Filipīnai, informē zooloģiskajā dārzā.

Pēc postošajiem 2015. gada jūnija plūdiem Tbilisi Zooloģiskā dārza vadība un darbinieki ir daudz darījuši, lai sakoptu postījumu sekas. Patlaban ar pilsētas atbalstu tiek veidots projekts jaunam zooloģiskajam dārzam Tbilisi Dendroloģiskajā parkā. Bet līdz šī projekta realizācijai iecerēts atvērt vienkāršas ekspozīcijas esošajā teritorijā – neapplūstošajā kalna daļā. Lai to paveiktu, Tbilisi Zoodārzs pērn izveidoja sarakstu ar dzīvniekiem, kurus vēlētos saņemt kā atbalstu un dāvanu no citiem zooloģiskajiem dārziem. Uz kolēģu aicinājumu palīdzēt atsaucās arī Rīgas Zooloģiskais dārzs. Pateicoties Rīgas domes finansiālajam atbalstam, tuvākajās dienās no Rīgas Zooloģiskā dārza septiņu līdz astoņu dienu ilgajā ceļā uz Tbilisi pošas septiņi dzīvnieki – kamielis, mājas jaks, trīs alpakas un divas zildzeltenās aras. Dzīvnieku transportēšana no Latvijas uz Gruziju izmaksās aptuveni 15 000 eiro. Ceļa izdevumus apmaksās Rīgas pašvaldība.

Rīgas Zoodārza darbinieki skaidro, ka dzīvnieku transportēšana ir gana sarežģīts process. Pēc vairāku mēnešu saskaņošanas, ir saņemti veterinārie sertifikāti, sagatavoti piemēroti ceļojumu sprosti un dzīvnieki gatavi doties ceļā ar dzīvnieku transportam sertificētu automašīnu un piekabi. Līdz Tbilisi ir mērojami vairāki tūkstoši kilometri, kā arī ar prāmi būs jāšķērso Melnā jūra. Nākamās nedēļās sākumā garajā ceļā ar auto dosies zīdītāji – kamielis, jaks un alpakas. Putni ir jutīgāki un stresa uzņēmīgāki, tādēļ zildzeltenās aras Tbilisi tiks nogādātas ar lidmašīnu. Lai samazinātu jelkādu papildus stresu dzīvniekiem, laikā, kad notiks dzīvnieku ievietošana transporta sprostos un auto, žurnālistu un interesentu klātesamība būs liegta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+