Mobilā versija
Brīdinājums -7.8°C
Tenis, Dravis
Trešdiena, 17. janvāris, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

FOTO, VIDEO: Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē vizinās metro bez biksēm (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Riders wait for a train in the New York subway in their underwear as they take part in the 2014 No Pants Subway Ride on January 12, 2014. Started by Improv Everywhere, the goal is for riders to get on the subway train dressed in normal winter clothes without pants and keep a straight face. AFP PHOTO / TIMOTHY CLARY

Svētdien tūkstošiem vīriešu un sieviešu visā pasaulē piedalījās jau tradicionālā akcijā “No Pants Subway Ride” (“Bezbikšu metro brauciens”), bez biksēm vai svārkiem vizinoties metro.


Ideja par šādu akciju dzima 2002.gadā Ņujorkas organizācijai “Improv Everywhere”. Pirmajā reizē bez biksēm metro izbrauca tikai septiņi cilvēki, bet gadu gaitā pieauga ne tikai dalībnieku skaits, bet arī paplašinājās akcijas mērogs.

Šogad akcija notika 60 pilsētās visā pasaulē.

“Runa ir par jautrību un smieklu un smaidu izraisīšanu. Uzvedieties “normāli”. Atcerieties, saglabājiet nopietnu seju. Ja kāds jums saka, ka jums nav bikšu, vienkārši sakiet, ka aizmirsāt,” ņujorkiešiem ieteica akcijas dibinātājs Čārlijs Tods.

Galvenie principi arī šogad, kā visus iepriekšējos gadus, ir pavisam vienkārši – nekādu bikšu vai svārku un uzvesties tā, it kā nekas nebūtu noticis. Apakšveļa ir obligāta, bet atļauts interesants dizains un spilgtas krāsas. Savukārt augšup no jostasvietas apģērbam jābūt ikdienišķam.

Lielākam efektam akcijas dalībnieki var tērpties uzvalkos un darba formās, ņemot līdzi koferus, iepirkuma maisus un somas.

Ņujorkā “Bezbikšu metro braucienā” šogad piedalījās aptuveni no 3000 līdz 4000 cilvēku, vecumā no trim mēnešiem līdz 71 gadam. Bet Parīzē sociālajā tīklā “Facebook” akcijai bija pieteikušies vairāk nekā 1200 cilvēku.

Mazāks skaits cilvēku bez biksēm kājās vizinājās vilcienos arī Buenosairesā un Sidnejā, savukārt Melburnā un Adelaidā apakšbiksēs tērpti cilvēki bija sastopami tramvajos.

Honkongas metro akcijā piedalījās aptuveni 40 cilvēki, un saujiņa drosminieku atļāvās nomest bikses arī Pekinā.

“Es vēlos parādīt, ka ķīnieši tagad ir internacionalizēti,” norādīja kāda 22 gadus veca akcijas dalībniece, piebilstot, ka apkārtējie, diemžēl, sauc viņu par traku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Driz bez biksem brauks.

Draugiem Facebook Twitter Google+