×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Francijā avarējušās lidmašīnas pilots netika atpakaļ pilotu kabīnē (5)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Pirms Francijas Alpos notikušās aviosabiedrības “Germanwings” pasažieru lidmašīnas katastrofas, kurā gājuši bojā 150 cilvēki, viens no šīs lidmašīnas pilotiem bija izgājis no pilotu kabīnes un netika tajā atpakaļ, ceturtdien pavēstīja katastrofas izmeklēšanai tuvs ziņu avots.

Analizējot melno kasti ar pilotu sarunu ierakstiem, bija dzirdams, ka viena pilota sēdeklis tika atbīdīts atpakaļ, kabīnes durvis tika atvērtas un aizvērtas. Pēc tam bija dzirdami klauvējieni pie durvīm, kas sākumā bija klusi, bet pēc tam kļuva skaļāki un klauvētājs mēģināja uzlauzt durvis.

Pirms lidmašīnas nogāšanās bija dzirdams arī trauksmes signāls par tuvošanos zemei, sacīja ziņu avots. Lidmašīna tomēr nepārraidīja briesmu signālu, un tās apkalpe neatbildēja uz dispečeru mēģinājumiem sazināties.

Melnajā kastē saglabātie ieraksti liecina, ka lidojuma sākumā piloti normāli sarunājušies vācu valodā, bet pēc viena pilota iziešanas no kabīnes nekādas sarunas vairs nenotika. Nav iespējams noskaidrot, tieši kurš no pilotiem izgāja no kabīnes.

“Puisis ārpusē viegli pieklauvēja pie durvīm, bet atbildes nebija. Tad viņš spēcīgāk dauzīja pa durvīm, bet atbildes nebija un vairs nekad nebūs,” ziņoja laikraksts “New York Times”, citējot izmeklēšanā iesaistītu augsta ranga militārpersonu.

“Var dzirdēt, ka viņš mēģināja izlauzt durvis,” piebilda laikraksta citētais izmeklētājs.

Jau ziņots, ka otrdien Francijas dienvidaustrumos Alpu kalnos nogāzās Vācijas nacionālās lidsabiedrības “Lufthansa” zemo cenu meitasuzņēmuma “Germanwings” lidmašīna ar 144 pasažieriem un sešiem apkalpes locekļiem, kas visi gājuši bojā.

Reisa “4U9525” lidmašīna “Airbus A320” lidoja no Barselonas uz Diseldorfu. Katastrofas cēlonis vēl nav noskaidrots.

Aviokompānija pavēstīja, ka lidmašīna, sasniedzot 11,5 kilometru augstumu, sāka krist. Krišanas ilgums bija astoņas minūtes.

Katastrofas vieta atrodas kalnos pusotra kilometra augstumā, un tur iespējams nokļūt tikai ar helikopteru vai kājām.

Lidmašīnā bija vismaz 72 Vācijas pilsoņi, tai skaitā 16 skolēni, un vismaz 51 Spānijas pilsonis, kā arī 16 citu valstu pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Šāda izmēra lidmašīnām ir tikai divi piloti, kabīnē trešais nav. Kamēr viens gāja pačurāt, otram palika slikti ar sirdi vai kas tamlīdzīgs, un āmen…

  2. Izliekas pēc terorisma!!!

  3. Ak, Dievs, cik truls iemesls… Ja arī netika atpakaļ, vai atlikušie divi neko, neko nesaprata no tiem visiem kloķiem?? Spēlītes dzenāja, ka nedzird trauksmes signālus?? Vai savos ekrāniņos nemanīja, ka nelido normālā augstumā? Gan jau ka rādītāji bija ieslīguši sarkanajās zonās.
    Kaut kas neizprotams.

  4. Acīmredzõt pilota sex kontakti ir pie visa vainīgi droši vien piekrāpa savu pārinieku ar citu stuartu un rezultāta piekrāptais iebarikādejās un nolaida visus kopā.
    Diezgan biezi piloti atstāj kabīnes lai aplaimotu stuartes,šad tad esmu pats lidojot to manījis,ja viņi neprotās tad viņa pati pieklauvē un tad iznāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+