×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Gaidīt krievu lāci vai bāzt galvu smiltīs? Saruna ar drošības ekspertiem Sprūdu un Rublovski (41)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agrāk runāja par Krievijas “maigo varu”, tagad – par “hibrīdkaru”. Kas apdraud Latviju, un kam jāgatavojas? Diskusijā piedalās ārpolitikas un drošības eksperti – atvaļinātais pulkvedis, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs RAIMONDS RUBLOVSKIS un Latvijas Ārpolitikas institūta direktors un Rīgas Stradiņa universitātes profesors ANDRIS SPRŪDS, kā arī žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

M. Antonevičs: – Kādus apzīmējumus jūs lietojat, kad runājat par Ukrainā notiekošo. Nupat presē lasīju pārmetumus Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, ka neesot pareizi teikt “Krievijas agresija”. Vai tiešām?

R. Rublovskis: – Domāju, ka var piekrist šiem pārmetumiem. Mēs varam to saukt par krīzi Ukrainā, kas ir attīstījusies militārā fāzē. Tā sauktais hibrīdkarš tieši ar to izceļas, ka ir grūti notiekošajam piešķirt konkrētus, nepārprotamus apzīmējumus.

Ko šajā gadījumā saprast ar “agresiju”? Pagājušajā gadsimtā mēs bijām pieraduši, ka valsts piesaka karu, tas ir juridisks akts, sākas uzbrukums, otra puse aizstāvas, karadarbībā iesaistīta oficiāla institūcija – valsts bruņotie spēki, ar oficiālām formām, zīmotnēm, pakāpju sistēmām, ieročiem un tā tālāk. Taču Ukrainā viss ir citādi – tur ir organizētās noziedzības grupas, dažādi neskaidri formējumi abās konflikta pusēs, paralēli arī Ukrainas armija un Nacionālā gvarde.

Ja skatās tos, kurus Ukrainā sauc par “teroristiem”, bet Krievijas mediji dēvē par “brīvības cīnītājiem”, tad nevar droši apgalvot, ka viņi saņem pavēles no Maskavas. Daži cilvēki tā var domāt, taču to ir ļoti grūti pierādīt. Krievija un Ukraina oficiāli nav karastāvoklī. Kamēr nav pierādīta Krievijas bruņoto spēku klātbūtne, vismaz militārā nozīmē par Krievijas agresiju nevar runāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Sen jau esmu pamanijis, ka mūsu Stradiņa universitāti okupējuši Saskaniešu demagogi. Krievs nav atzinis, ka viņa tanki ir Ukrainā – tāpēc tā nav agresija. Kurš bandīts ir atzinies, ka viņš ir bandīts? Nav nekādas vajadzības pierādīt, to darīss tiesa. Ja mēs gribam, lai mūsu valsts ir droša – tādus “profesorus” jāizolē no tautas. Lai viņi raksta zinātniskus rakstus, grāmatas, tā, kā tas N. Starikovs vienlaicīgi strādā pie vairākām un visās melo, un nejaucās reālā dzīvē.

 2. Ja šādam Rubikovskim ir pieeja kādai slepenai informācijai… (es nezinu no kurienes viņš ir izvilkts) tad tas ir KRITISKI!!
  Viņš pavisam noteikti nav savs cilvēks.

 3. Ja tāds Rubikovskis gribētu startēt vēlēšanās, viņš varētu startēt tikai no SC.

  Tas ir vairāk kā lienošais kolaboracionists ievas Brantes vārdiem runājot. Interesanti vai viņš visu laiku ir perinājis šitādas idejas vai ir tā, ka tārpi izlien grūtos laikos?

  Jāsaprot, ka ar esošajām Krievijas prasībām mums nav par ko runāt. Tas ir momentāns Latvijas neatkarības zaudējums. Zad mēs pārvēršamies par KF satelītvalsti.

 4. no manis iznak 100reiz labaks kodolfizikis, kaa militarais eksperts no Spruda

 5. Karš esot “vajadzīgs tikai Amērikai”, bet tie ir krievi kas iebrūk Ukrainā un šauj nost ukraiņus. Tā spēj domāt tikai neārstējams krievu nacists.

 6. Sobriid karsh vajadziigs tikkai Amerikai un lielaakaa dalja muuseejie paartaukojushies politikji tikkai par to vien kulsta savas tuklaas mutes. Vai pashiem pauriishi nestraadaa vai arii Amerika neatstaaja citu izveeles iespeeju ar savu “Demokraatiju” ,kad visiem vaarguljiem jaatur mutes…

 7. Iepūt lācim! …..aiz Urāliem mēs nebrauksim, nekad, nekad….Uz Rietumiem mēs dosimies – arvien, arvien:
  “(..) puse latviešu jau aizbēguši uz Eiropu. Tāpēc tie, kas svin 9.maiju, var arvien vairāk izvērsties. Tā turpinoties, drīz vairs nebūs neviena, kas tam pretojas. ” Lidija Lasmane-Doroņina: mums jāatgriežas pie pamatvērtībām un vienmēr jābūt nomodā (LVportalsLV)

  • Edge atkal izplaata nepaarbaudaamas bleenjas: Manupraat aizbraukushi ir neskaitaami krievi. Zu neatgrieshenos! Nogaidiisim naakamo tautas skaitiishanu, tad redzeesim, ka proentuaali latviesh skaits Latvijaa pieaug. Driiz krievi buus tikai minoritaate. Lai latvieshiem veicaas!

 8. Rubļovskis "iebāzis galvu" krievu lācī Atbildēt

  R. Rubļovskis apgalvo, ka ka “neesot pareizi teikt “Krievijas agresija”.
  – – – – – – – – – –
  Vai tas cilvēks ir stulbs padlatvietis, jeb viņš tikai par tādu izliekas? No kura laika citas valsts teritorijas vardarbīga aneksija nav “agresija”?

 9. Šodien mums ir vesela rinda “ekspertu”, kas veikli manipulē ar sabiedrisko domu. Lembergs, Rublovskis, Kreituse, Skudra un citi bijušie komunisti, kas savā laikā potēja tautai marksisma ideoloģiju un aktīvi darbojās kompartijas struktūrās, ne tikai nav pagājuši malā, bet turpina mūs pamācīt nu jau “ekspertu statusā”, kā mums izturēties kaimiņzemes ideoloģiskā un militārā huligānisma gadījumā, pat aizrunājoties, ka Ukrainā nemaz neesot agresijas. Vēl vairāk, darbojoties augstākās mācību iestādēs, un dzirdot ko un kā šie “eksperti” tagad runā publiski, tiek greizi orientēti arī jauniešu prāti, viņu politiskie uzskati un tad ir jāsāk domāt, kas mūsu valstī vispār notiek ideoloģijas laukā? Informātikas līdzekļos stāstām par informācijas karu, bet paši pieaicinot šādus “ekspertus” tikai to veicinam.

  • Kārli, varu Jums par 100% piekrist par tiem “ekspertu” vērtējumiem. Agrāk ´´Lauku avīze´´ un nesen vel “LA” bija daudz sakarīgu rakstu, bet laikam tagad liela, netīra nauda mainījusi “LA” seju. Pēdējā laikā “LA” arī daudz liela izmēra Krievijas simpolikas un turienes dažādu darboņu lielas bildes, kas izmēru ziņā lielākas par Latvijas, rietumvalstu līderiem.

 10. neko iisti saprast nevar …

 11. ABI GĻĒVI NODEVĒJI UN KRIEVIJAS PAKAĻAS LAIZĪTĀJI – RUBLOVSKIS ATKLĀTĀKS, SPRŪDS – SLĒPTĀKS !!!

 12. Mūsu eksperti ir uzpirkti ASV roklaižas!

 13. Nu tagad ir skaidrs uz ko tiecas Latvijas drošības eksperti un tur pat blakus ir drošības dienests, pārāk daudz to sakritību un acu pievēršana svaji….ņetrogat, naši…kā tur tas kirils teica tādas valsts kā Latvija nav, un 2milj. mašīnām iebraukt Latvijā un ievest savu kārtību, raksts bija biedējošs un uška saņēma apbalvojumu par veiksmīgi Rīgas pakļaušanu kremlim, un mēs vienkāršie ļautiņi par to nemaz iedomāties nevaram jo ticam drošības dienestiem, bet varbūt mēs tiekam maldināti ???

 14. Rublovska kungs ir kluvis par labi redzamu Saskanas ideju paudeju. Drosibas eksperts no vina ir niecigs. Tas, ka viens nez par kadiem nopelniem klust par bijusa Drosibas dienesta pulkvedi un laiski pavada laiku kludas pec notikusa nosutijuma uz NATO neko nepasaka par vina izpratni valsts drosiba. Mans novelejums Jusu avizei – neintervejiet vairs so drosibas puskoka leceju. Vins izplata kaitigas un valstij nevajadzigas idejas, kuras klausities derdzas. Jusu avizei, kas versta uz nacionalas nostajas skaidrosanu, sadi “eksperti” nedara godu. Vins nekad nav aicinajis pretoties krieviem par katru cenu, par neatkaribu un tiesibam saukties par latviesiem.

 15. Uldis Ģērmanis, vēsturnieks:”Latvieši nu reiz ir vairumā aktīvi un darbīgi ļaudis. Viņiem arī patīk lepoties ar savām darba spējām, drosmi un cīņas sparu. Dod tik šurp, un mēs parādīsim kā jāstrādā! Un sveši kungi uzsit uz pleca: „Malacis!” „Tüchtiger Kerl!” „Labs materiāls!” Bet kas tad no šīs strādības, censības un dūšības tiek latviešu tautai? – Lieli zaudējumi un dažkārt vēl negaidīta neslava un pārmetumi par šo dūšīgo strādāšanu (kalpošanu) un varonīgo cīnīšanos. Un pēc tam grūti aizbildināties, ka „mēs citādi nevarējām” u.tml.

  Gan krievi, gan vācieši, kā jau imperiālisti, centušies mūs brutāli un nesaudzīgi izmantot saviem bieži vien nešķīstajiem pasākumiem. Pilnīgi izvairīties no šīs ekspluatācijas mums nav bijis iespējams, bet saprātīgāk rīkojoties un pasīvāk izturoties, mēs būtu varējuši mazināt zaudējumus un postīgākās sekas. Ikvienam der atcerēties Hamleta resp. Šekspīra allaž aktuālo aprādījumu: „Lieks darbīgums ir dažkārt visai bīstams!” U.Ģērmanis: ‘18.novembra pārdomas’

 16. Pasaule saka “Krievijas agresija” mūsējie, “tā nevar teikt” kas tad valda Latvijā ? Vai zaļie cilvēciņi jau nav visās drošības sistēmās ? ,tikai tā var to izskaidrot prezidenta klusēšana, Mūrnieces izteikuma pārmetumi, ušakova apbalvošana. Latvijā ievedīs zaļo cilvēciņu kārtību un NATO pateiks , tiekat paši galā ar saviem valsts ierēdņiem, ja valsts ierēdņi atbalsta krievu agresoru, tad ko tas liecina, Rīgu jau pārvalda cilvēks kuru neaiztiek, soda latvieti kas salauza krievu karogu, soda piketētāju kas piketēja par karu Ukrainā, nevienu ždanoviešu kangarus nesoda, un tie ir tiešie draudi Latvijas valsts pastāvēšanai.

 17. Nezinu kā Jūs Prātvēderi RĪKOSITIES .Es jau rudenī pārvedu KULI no Dobes kalniem mājā

 18. Krievijas armija Ukrainā nekaro ,bet krievijas armijas karavīri ,ņem atvaļinājumu krievijā un kā ekskursanti ierodas Ukrainā ,tur veikalos nopērk ieročus un karo pret ukraiņiem.
  Kas liedz NATO valstu karavīriem kā ekskursantiem ierasties Ukrainā,nopirkt Ukrainas veikalos ieročus un palīdzēt agresijas upuriem?

  • No čekista mutes akadēmiķa vārdi neskan pārliecinošāk par to , kā bija patiesībā . Vācu okupācijas laikā darbojās ne tikai pamat un vidusskolas , bet arī Latvijas universitāte . Visur mācības , protams , notika latviešu valodā . Kara laiks , bet tika izdoti laikraksti un žurnāli , ļoti daudz grāmatu . Laukos ievilka elektrību – resp., veica tos darbus , kurus bija pārtraukusi boļševiku okupācija .Bet Putina drauģelim jautājums : kurā piparbodē seperātisti varēja iegādāties moderno Krievijā ražoto militāro tehniku ? Pakonsultējies pie saviem saimniekiem , lai tev iemāca labāk melot .

  • Piedod , komentārs ,protams , veltīts čekistu pabirai “edgem”.

 19. Atliek vien salīdzināt notikumu attīstības gaitu pēc Sarkanās armijas un Vācijas vērmahta ienākšanas – , un skaidrāk saprast cienījamā akadēmiķa J.Stradiņa secinājumu:
  “Man liekas, tas bija ļoti svarīgi, ka Padomju Latvija nekļuva par Ostlandi, kā tas bija iecerēts Hitlera okupācijas laikā. Ka mums tomēr bija sava – kāda ar ne, tomēr sava – atribūtika, ka notika mācības latviešu valodā, ka bija kaut tas sarkani viļņotais, tomēr savs karogs, – ka tomēr bija savi formāli suverenitātes elementi. Un ka tika paturēta Konstitūcijā ierakstītā tiesība izstāties no impērijas, no PSRS sastāva. Tāpēc es tomēr šo laikmetu pilnīgi nenorakstītu. ” “Latvieši ar savu sīkstumu izķepurosies”. Saruna ar akadēmiķi Jāni Stradiņu. LatvijasAvīze, 27.11.2014.

 20. Pilnīgi nepareizi ir salīdzinat Ukrainu ar teroristu ieņemto.teritoriju.Šai teritorijai trūkst atšķirība no pārējās Ukrainas nacionāla sastāva ziņā un līdz ar to nekādas jēgas veidot kādas valstis nepastāv un pieprasīt no Ukrainas vienādus pienākumus uguns pārtraukšanā ir provokācija.Protams mūsu vara nevar būt psiholoģiski gatava agresijai tās personāliju kolaboracionistiskās pagātnes dēļ.Un arī uz priekšu atlasot varas personāliju pēc psiholoģiskās potenciāli nepilnvērtības principa apdraudejums valstij pieaugs.

 21. Atraduši ekspertus!Rublovskis ir SC.

 22. un ko jūs iesakiet darīt? Katru rītu un vakaru atkārtot mantru -krievi nāk un plēst matus no galvas? Ko mēs vispār te reāli varam darīt?!

 23. Es to redzu šādi: Sprūda kungs aicina savlaicīgi uztrīt šķēpu, lai godam sagaidītu Lāci izlienam no migas, kamēr tas nav vēl uzklupis ganāmpulkam, toties Rublovska kungs iesaka pagriezties uz otriem sāniem un mierīgi gulēt tālāk – vēl jau lācis nav pamodies, vēl jau nav iznācis no midzeņa, a mož proņesjot.

 24. gļēvuļu-reālistu valsts Atbildēt

  Eksperti iesaka Latvijai turpināt bāzt galvu smiltīs, jo tas esot valsts interesēs.
  Ulmanis 40-ajā gadā nododot Latviju Staļinam arī droši vien domāja, ka tas ir valsts interesēs – tāpēc pat nedomāja par kaut kādu simbolisku pretošanos, trimdas valdību, iedzīvotāju brīdināšanu utt.
  Latvijas valsts interesēs ir neaizstāvēt savas intereses. Tā uzskata Ušakova sabiedrotais Rublovskis. Un Sprūds neko daudz viņam neiebilst. Jo ir taču reālists un saprot, ka mūsu valsts ir vājākais posms ne tikai NATO, bet arī Baltijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+