×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Galaktikas Skaistule un Briesmonis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kad startam gatavojas viens no būtiskākajiem kinofestivāliem pasaulē – Berlināle, kinoteātros startē jaunākā lielbudžeta 3D zinātniskās fantastikas un piedzīvojumu filma “Jupiteras ceļš” Endija un Lanas Vačovsku izpildījumā.

Kā jūs justos, uzzinot, ka Zeme nav vienīgā apdzīvotā planēta Visumā? Ar šādu atklāsmi ir jāsaskaras filmas galvenajai varonei Jupiterai (Mila Kunisa). Viņa ir vienkārša meitene, kurai nepatīk sava dzīve – māju uzkopšana Čikāgas labi situētajiem pilsoņiem. Viņas slāvu izcelsmes tēvocis ir izveidojis tādu kā tīrīšanas brigādi no saviem radiniekiem, kuri visi strādā šo apkalpojošās sfēras darbu bez lielām izredzēm, ka nākotnē gaidāms kas labāks. Taču, kā izrādās, Jupitera ir īpaša – viņas ģenētiskais kods uzrāda, ka viņa ir ietekmīgas galaktikā mītošas un pār daudzām planētām valdošas dzimtas galvas reinkarnācija. Trīs jaunie valdnieki – divi brāļi un māsa – ir uzzinājuši par ģenētiskā koda atkārtošanos Jupiterā, kura nu var pieprasīt savas tiesības uz statusu un mantojumu, neglābjami ietekmējot pašreizējo valdnieku statusu. To viņi negrasās pieļaut un katrs savā veidā mēģina meiteni notvert un nepieļaut viņai kļūt par valdnieci. Jupitera par savu īpašo statusu uzzina, kad viņu no pasūtījuma slepkavu uzbrukuma izglābj starpgalaktiku kareivis Keins (Čanings Tatums). Keins kļūst par Jupiteras aizstāvi, pats pamazām meitenē iemīloties.

3D formāta izvēle “Jupiteras ceļa” veidošanā ir ļoti piemērota, jo rada nepieciešamo telpisko izjūtu, kas ir aktuāla galaktiskās vides atainošanā. Mazāk tā tiek lietota vizuāliem trikiem, kas arī nav tik būtiski. Pilnīgu aizmiršanos digitāli radītās galaktikas vides modelī gan neizdodas sasniegt, bet tas nav traucējošs faktors. Režisores Lanas Vačovskas iedvesmas avots filmas tapšanā bija divi literāri darbi, kas saistās ar ceļošanu mītiskā vai sapņu telpā: Homēra “Odisejs” un L. Franka Bauma “Burvis no Oza zemes”. No pirmā būs aizgūts ceļojuma mērogs, no otrā – stāsts par meiteni, kura nonāk izdomātā vietā, toties abi atgriežas ar jaunu pieredzi, kas transformē viņu uzskatus.

Kopš pirmās “Matriksa” (1999) daļas iznākšanas pagājuši jau teju sešpadsmit gadi. Vačovskiem šodien skatītāju ir daudz grūtāk pārsteigt, nelīdz pat 3D iespējas. Neskatoties uz to, ka varoņu dialogi vietām savā nopietnībā kļūst komiski, filma kopumā ir gana spraiga, un Kunisas un Tatuma saspēle tam palīdz.

UZZIŅA:

“Jupiteras ceļš” / “Jupiter Ascending”

ASV, 2015

Režisori Endijs un Lana Vačovski

Lomās: Mila Kunisa, Čanings Tatums, Edijs Redmeins, Šons Bīns, Tapense Midltone, Duglass Būts u. c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 6.02.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+