×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Galante: Latvijā izcilu jaunu talantu ir daudz, bet ar to nepietiek

foto - Letafoto - Leta

Mūzikā Latvijā ir ļoti daudz izcilu jaunu talantu, bet ar to nepietiek – talants ir jāizkopj un jāattīsta, otrdien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu uzsvērusi pazīstamā operdziedātāja Inese Galante.

“Mūzikā Latvijā ir ļoti daudz izcilu jaunu talantu, bet ar to nepietiek – tie ir jāizkopj, jāattīsta, un man ir pārliecība, ka mēs, kopā strādājot, varam sniegt ļoti daudz Latvijas kultūras attīstībai nākotnē. Mums ir jāveido sistēma, kas ļaus talantiem nokļūt uz pasaules labāko operu un koncertzāļu skatuvēm,” par operdziedātājas sacīto vēsta Valsts prezidenta kancelejas preses centrs.

Sarunas laikā ar prezidentu Galante izklāstīja savas ieceres, kā atbalstīt un veicināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu operas žanrā, kā arī iespējas aktualizēt un popularizēt to Latvijā un ārvalstīs.

Operdziedātāja iecerējusi izmantot savas zināšanas, pieredzi un kontaktus, veidojot “Ineses Galantes fondu” ar mērķi dod iespēju jauniešiem attīstīt savu talantu pie pasaules labākajiem pedagogiem ne tikai operas, bet arī citos klasiskās mūzikas žanros.

Galante uzsvēra, ka šajā darbā nepieciešams arī citu atbalsts, tādēļ aicināja Valsts prezidentu palīdzēt fondam. Valsts prezidenta kanceleja vēsta, ka prezidents Andris Bērziņš piekrita piedalīties fonda Goda padomes darbā un savu iespēju robežās atbalstīt fondu tā mērķu sasniegšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+