Kultūra
Māksla

Galerijā “Romas dārzs” Raimonda Gabaliņa filozofiski meditatīvā tēlniecība0

Publicitātes foto

25. maijā galerijā “Romas dārzs”, Liepājā savas dzīves nozīmīgu jubileju atzīmēs mākslinieks Raimonds Gabaliņš un ar koncertu tiks atklāta izstāde “Tēlnieka Raimonda Gabaliņa filozofiskas meditācijas”. Izstādes atklāšanas koncertā spēlēs grupa “Jazz for five”, kurā pie sitamajiem instrumentiem muzicēs pats izstādes autors.

Izstādē tiks eksponēti mākslinieka tēlniecības objekti un stājdarbi. Lielākā daļa darbu tapuši pēdējos gados, ir arī tēlniecības objekti no pagājušā gadsimta nogales daiļrades posma. Darbu izveidē mākslinieks izmanto dažādus materiālus, kā tērauds, granīts, marmors, stikls, koks, pusdārgakmeņi. Darbos atspoguļojas māksliniekam tuvais un raksturīgais supremātisma un konstruktīvisma stils – tīras formas, daudzslāņainība gan fiziskajā, gan filozofiskajā plaknē.

Aicinot uz personālizstādi skatītājus, mākslinieks pauž savas pārdomas un atzīst: “Savai dzīvei ielūkoties acīs var tikai pēc zināma laika. Šim nolūkam kalpo vecums. Jau paša vecuma aizsākumā – novecošanās galvenais pavadonis ir dubultošanās. Šī rimtā šizofrēnija ir pirmā pozitīvā pazīme, kas vēstī – cilvēks kļūst par filozofu.
Kas ir filozofs? Tas, kurš visu redz lietišķi. Arī sevi pašu skata ar kāda cita acīm. Tas nošķir grēku no grēkotāja, tikumu no tā valkatāja. Reālo un patieso atšķir no šķietamā un viltus, skaisto no jutekliskās labpatikas, patieso labumu no vienkārša derīguma, patiesu gudro no pasaulīgo lietu zinātāja.”

Raimonds Gabaliņš ir lektors Liepājas Universitātē un vadītājs arhitektūras projektēšanas birojā “ArchiJazz”. Ar tēlniecības darbiem piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs kopš 1978. gada, kā arī rīkojis vairākas personālizstādes. Mākslinieku savienībā uzņemts 1991. gadā. Raimonds Gabaliņš bijis iniciators, organizējis un piedalījies strarptautiskos tēlniecības plenēros. Viņa tēlniecības objekti atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Zviedrijā, Vācijā. Ir vairāku tēlniecības monumentu autors.

Izstāde galerijā “Romas dārzs” būs skatāma līdz 29. jūnijam.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Rīgā būs skatāma viena no plašākajām ikonu privātkolekcijām
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Cēsu Mākslas festivāla turpinājumā kormūzikas koncerts, latviešu kino un izstādes
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Inese Galante Jūrmalā izdziedās spilgtākās operas ārijas par mīlestību
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
4 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM atklās pašvaldību reformas zvanu centru
2 stundas