Kultūra
Māksla

Galerijā “Romas dārzs” Raimonda Gabaliņa filozofiski meditatīvā tēlniecība0

Publicitātes foto

25. maijā galerijā “Romas dārzs”, Liepājā savas dzīves nozīmīgu jubileju atzīmēs mākslinieks Raimonds Gabaliņš un ar koncertu tiks atklāta izstāde “Tēlnieka Raimonda Gabaliņa filozofiskas meditācijas”. Izstādes atklāšanas koncertā spēlēs grupa “Jazz for five”, kurā pie sitamajiem instrumentiem muzicēs pats izstādes autors.

Izstādē tiks eksponēti mākslinieka tēlniecības objekti un stājdarbi. Lielākā daļa darbu tapuši pēdējos gados, ir arī tēlniecības objekti no pagājušā gadsimta nogales daiļrades posma. Darbu izveidē mākslinieks izmanto dažādus materiālus, kā tērauds, granīts, marmors, stikls, koks, pusdārgakmeņi. Darbos atspoguļojas māksliniekam tuvais un raksturīgais supremātisma un konstruktīvisma stils – tīras formas, daudzslāņainība gan fiziskajā, gan filozofiskajā plaknē.

Aicinot uz personālizstādi skatītājus, mākslinieks pauž savas pārdomas un atzīst: “Savai dzīvei ielūkoties acīs var tikai pēc zināma laika. Šim nolūkam kalpo vecums. Jau paša vecuma aizsākumā – novecošanās galvenais pavadonis ir dubultošanās. Šī rimtā šizofrēnija ir pirmā pozitīvā pazīme, kas vēstī – cilvēks kļūst par filozofu.
Kas ir filozofs? Tas, kurš visu redz lietišķi. Arī sevi pašu skata ar kāda cita acīm. Tas nošķir grēku no grēkotāja, tikumu no tā valkatāja. Reālo un patieso atšķir no šķietamā un viltus, skaisto no jutekliskās labpatikas, patieso labumu no vienkārša derīguma, patiesu gudro no pasaulīgo lietu zinātāja.”

Raimonds Gabaliņš ir lektors Liepājas Universitātē un vadītājs arhitektūras projektēšanas birojā “ArchiJazz”. Ar tēlniecības darbiem piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs kopš 1978. gada, kā arī rīkojis vairākas personālizstādes. Mākslinieku savienībā uzņemts 1991. gadā. Raimonds Gabaliņš bijis iniciators, organizējis un piedalījies strarptautiskos tēlniecības plenēros. Viņa tēlniecības objekti atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Zviedrijā, Vācijā. Ir vairāku tēlniecības monumentu autors.

Izstāde galerijā “Romas dārzs” būs skatāma līdz 29. jūnijam.

LA.lv
IR
IEVA RODIŅA
Kultūra
Kas mums Krievija, un kas mēs tai? Ieva Rodiņa vērtē izrādi “Finlandizācija”
4 stundas
AE
Aivars Eipurs
Kultūra
Aivars Eipurs: Rudens komunikācija
4 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Pastkastītes bilžainās pārvērtības. Atklāta festivāla “Bildes 2019” izstāde
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Broka gatava atkāpties, Bricis prāto par valsts maiņu
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Noskaidro bojāgājušā identitāti Juglas dzīvoklī: policija sniedz jaunas ziņas
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijā kravas mašīnas konteinerā atrasti 39 cilvēku līķi
52 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ministrs: Ušakova ballīte ir beigusies, Burovs maksā rēķinus 3
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Kijevas centrā nograndis spārdziens; ir bojāgājušie
43 minūtes