Mobilā versija
+8.4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 23. aprīlis, 2017
2. septembris, 2015
Drukāt

“Garo pupu” šogad stādīs LU Botāniskajā dārzā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 8. septembrī plkst. 13 LU Botāniskajā dārza kafejnīcā “Šķūnis Cafe” notiks Dzejas dienu pasākums bērniem “Ar “Garo pupu” – no pazemes līdz debess dārziem”, kurā atvērs šī gada dzejas gadagrāmatu bērniem “Garā pupa”, vēsta biedrība “Ascendum”.

“Šī grāmata ir vesela dzejas pasaule, ceļojums gan vēsturē, gan mūsdienās, un pat nākotnē, kad par dzejnieku varbūt kļūs kāds no tiem bērniem un pusaudžiem, kuri ne tikai lasa, bet paši meklē īstos vārdus savām domām. Te mēs visi esam kopā, lai turpinātu augt,” saka krājuma sastādītāja dzejniece Inese Zandere.

Gadagrāmatas “Garā pupa” veidošanā ar jauniem darbiem šogad piedalījušies 25 latviešu dzejnieki. Bērnu ceļvede latviešu tautasdziesmu bagātībās šoreiz ir režisore Māra Ķimele. Nodaļai “Atgādinājums” izraudzīti šāgada izcilo jubilāru Aspazijas un Raiņa darbi, bet īpašas pasakas viņiem veltījuši rakstnieki Māris Bērziņš un Ilmārs Šlāpins. Šīgada “Garajā pupā” lasāmi arī Valda Luksa dzejoļi un līdzās tiem atrodama padomju dzīves vārdnīca, kas palīdzēs bērniem caur dzejoļiem apgūt vēsturi.

Īpaši 2015. gada “Garās pupas” izdevumam veidotā nodaļā iekļauti arī dažādu latviešu autoru panti, kas veltīti skaitļiem, skaitīšanai un rēķināšanai. Savukārt atdzejotāji jaunajā gadagrāmatā iepazīstina jaunos lasītājus ar izcilām spāņu, holandiešu, horvātu un poļu dzejas personībām. Ludziņu dzejā šim krājumam sacerējusi Inga Gaile. Arī šogad vesela nodaļa veltīta pašu bērnu radošajiem darbiem.

Dzejas krājumu kā dāvanu bez maksas saņems tūkstoš Latvijas bibliotēkas un skolas, bet pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam “Garā pupa”, kas rūpējas par to Latvijas reģionu bērnu iesaisti kultūras procesos, kuriem reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ nav bijusi iespēja apmeklēt kultūras pasākumus.

Gadagrāmatas atvēršanas svētkos, ko vadīs krājuma sastādītāja Inese Zandere, piedalīsies dzejnieki un atdzejotāji Uldis Auseklis, Ērika Bērziņa, Inese Paklone, Ilmārs Šlāpins un Māris Salējs. Raiņa tēlā un dzejā iejutīsies Nacionālā teātra aktieris Romāns Bargais. Pasākumā ikvienam būs iespēja arī iestādīt pašam savu garo pupu un nest to mājās, lai katru dienu vērotu, kā tā stiepjas līdz debesīm.

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču, lai nokļūtu pasākuma norises vietā, ir jāiegādājas ieejas biļete LU Botāniskā dārza apmeklējumam.

“Garās pupas” izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Gadagrāmatas veidolu radījuši dizaineri Rūta Briede un Artis Briedis, savukārt šī gada izdevumu ilustrējis jaunais mākslinieks Roberts Rūrāns.

Pievienot komentāru

Jana Egle: Sāpīgo noraksti no sevis nostRakstīt prozu ir kā aicinājums ieraudzīt sāpīgos punktus, lai varam mēģināt harmonizēties visi, ir pārliecināta rakstniece Jana Egle
Draugiem Facebook Twitter Google+