Laukos
Bizness

“Gauja AB” pērn saražojusi krietni vairāk ūdeļādu nekā iepriekšējā gadā0

Foto LETA

Kažokzvēru audzētava “Gauja AB” pagājušajā gadā ir audzējusi apgrozījumu salīdzinājumā ar gadu iepriekš, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Arnis Veckaktiņš.

Viņš gan neprecizēja pieauguma apmēru, taču atzina, ka tas skaidrojams ar saražotās produkcijas daudzuma kāpumu – uzņēmuma fermās pērn saražots par apmēram 30% vairāk produkcijas nekā gadu iepriekš, jo no vienas ūdeļu mātes pērn izdevies iegūt vairāk mazuļu.

Veckaktiņš teica – ja 2016.gadu “Gauja AB” noslēdza ar zaudējumiem, aizvadītā gada 2017.gads, visticamāk, noslēdzies tuvu rezultātam “pa nullēm”.

Viņš arī atturējās prognozēt, kāds uzņēmumam būs šis gads, jo tas ir atkarīgs no tā, cik audzētavā sadzims ūdeļu mazuļu.

Vienlaikus Veckaktiņš atgādināja, ka Latvijas ūdeļu audzētavas, tostarp “Gauja AB”, ir izgājušas visus starptautiski izstrādātās dzīvnieku labturības programmas “WelFur” posmus, kas ir priekšnosacījums tam, lai Latvijas zvēraudzētavu produkcija spētu ilgtermiņā konkurēt globālajā tirgū.

“Gaidām rezultātus, kāds būs labturības līmenis, vai mums tiks piešķirta attiecīgā kategorija,” viņš sacīja, norādot, ka tas ir būtiski, jo no 2020.gada kažokādu izsolēs vairs nepieņems ādas no fermām, par kurām nav 100% garantija par attiecīgu labturības nosacījumu ievērošanu.

Kažokzvēru audzētava atrodas Inčukalna novadā, Gaujas ciematā, Centra ielā 8. “Gauja AB” Latvijā darbojas kopš 1946.gada. Saimniecībā tiek nodrošinātas vairāk nekā 60 darbavietas, sezonā saspringtākos darba periodos tiek pieņemti papildus darbinieki uz laiku. Audzētavā ir ap 15 000 vaislas ūdeļu māšu, kā arī ap 400 vaislas lapsu māšu.

1997.gadā “Gauja AB” sāka kažokādu izstrādājumu šūšanu, atverot kažokādu izstrādājumu salonu Rīgā un šūšanas darbnīcas filiāli. “Gauja AB” ir starptautiski reģistrēta preču zīme.

“Gauja AB” reģistrēts 1996.gadā, tā apmaksātais pamatkapitāls ir 355 500 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma lielākā īpašniece ir Svetlana Druva, kurai pieder 52% kapitāldaļu, savukārt pa 24% kompānijas kapitāldaļu pieder Tamārai Klimenko un Agrim Nagliņam.

LA.lv