×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. jūnijs, 2018
Drukāt

Gobzems lūdzis DP aizsardzību sev un ģimenei, jo tiekot izsekots (6)

Foto - LETA/Sintija ZandersoneFoto - LETA/Sintija Zandersone

Partijas "KPV LV" premjerministra kandidāts, advokāts Aldis Gobzems

Partijas “KPV LV” premjerministra kandidāts Aldis Gobzems ir vērsies Drošības policijā (DP) ar lūgumu nodrošināt aizsardzību sev un savai ģimenei, jo pēdējās dienās viņš tiekot izsekots un viņa māja tiekot novērota, trešdien notikušajā preses konferencē pavēstīja Gobzems.

Viņš skaidroja, ka gar viņa māju regulāri nobraucot vienas un tās pašas mašīnas, kā arī viņa māju novērojot no blakus mājas.

Tāpat Gobzems norādīja, ka viņš kā liecinieks ticis uzaicināts maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanā, kur policijas pārstāvji viņam uzdevuši jautājumus saistībā ar viņa publicēto informāciju sociālajos tīklos.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis kopumā trīs personas, noskaidroja aģentūra LETA.

KNAB darbinieki trešdien Saeimā aizturēja deputātu Artusu Kaimiņu (KPV LV). Tāpat KNAB trešdien veica kratīšanu pie partijas “KPV LV” valdes locekļa Ata Zakatistova un uzņēmēja Viestura Tamuža. “KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa žurnālistiem apstiprināja, ka starp aizturētajiem ir Zakatistovs.

Savukārt Gobezms pastāstīja, ka uz KNAB kā liecinieces izsauktas partijas “KPV LV” grāmatvede, kā arī partijas valdes locekle Linda Liepiņa.

KNAB paziņojumā presei apstiprina, ka kriminālprocess sākts pēc trim Krimināllikuma pantiem – par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu, par ko draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, par starpniecību politiskās partijas nelikumīgā finansēšanā, par ko arī draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, kā arī par partijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu, par ko draud brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Gobzems preses konferencē uzsvēra, ka partija nav saņēmusi nelikumīgus līdzekļus no uzņēmēja Tamuža. Tāpat viņš skaidroja, ka “KPV LV” birojā nav notikusi kratīšana un viņš pats nav aicināts uz KNAB sniegt liecības.

Gobzems piebilda, ka apmēram pirms gada viņš kopā ar Kaimiņu un partijas līdzpriekšsēdētāju Zakatistovu bijuši KNAB birojā saistībā ar medijos publicēto video, kurā Kaimiņš, Zakatistovs un Tamužs apspriež partijas finansēšu, taču KNAB izmeklētājs toreiz esot norādījis, ka lietā neesot pārliecinoši pierādījumi un lieta tikšot izbeigta.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka 2017.gada 5.jūnijā sāktā kriminālprocesa materiālos ir ziņas par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kuru rezultātā politiskā partija “KPV LV” saņēma nelikumīgu finansējumu, tajā skaitā par Kaimiņa iespējamu noziedzīgu rīcību, pieprasot citai personai pieņemt darbā viņa kontrolētajā uzņēmumā fiktīvus darbiniekus un saņemot no viņiem atpakaļ skaidrā naudā minētām personām kā darba algu un citus maksājumus pārskaitītās summas, liecina parlamentam sniegtā informācija par šo lietu. Tādā veidā esot iegūti finanšu līdzekļi, kurus, iespējams, izmantoja politiskās partijas “KPV LV” finansēšanai, kā arī Kaimiņa personiskām vajadzībām.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka 2016.gada pavasarī AS “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs Tamužs paziņojis koncernā ietilpstošam uzņēmumam, ka vēlas nolīgt Zakatistovu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam. Pēc Tamuža norādījuma ticis noslēgts līgums starp šo koncernā ietilpstošo uzņēmumu un SIA “Per capita” par konsultāciju sniegšanu. Analoģisks līgums par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu ticis noslēgts arī atkārtoti, faktiski pagarinot iepriekš noslēgto līgumu. Izmeklēšanā esot konstatēts, ka līgumā paredzētās konsultācijas nav sniegtas.

Ik mēnesi šis uzņēmums atbilstoši līguma prasībām un SIA “Per capita” piestādītajiem rēķiniem pārskaitīja naudas līdzekļus 2000 eiro apmērā un pievienotās vērtības nodokli uz SIA “Per capita” bankas kontu līdz brīdim, kad masu saziņas līdzekļos parādījās ziņas par Kaimiņa, partijas “KPV LV” valdes locekļa Zakatistova un Tamuža sarunām, kurās Zakatistovs paziņoja, ka saņem no Tamuža 2000 eiro mēnesī.

Savukārt Tamužs tikšanās reizē ar Kaimiņu un citām personām esot jautājis par viņam iegūstamo nosacīto labumu, vai tā būs nauda vai vara, vai ekonomikas ministra postenis. Pirmstiesas izmeklēšanā iegūti pierādījumi, ka minētie naudas līdzekļi tika izmantoti “KPV LV” vajadzībām, bet nav norādīti partijas finanšu dokumentācijā, liecina informācija, kas tika sniegta parlamentam par šo lietu. No lietā esošiem materiāliem izrietot, ka Kaimiņš, Zakatistovss un Tamužs apzinājās, ka šāda veida maksājumi ir nelikumīgi, un mēģināja tos slēpt.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Man arī gar māju katru dienu braukā vieni un tie paši autobusi …..

 2. Vai tas ir noziegums, ja es kādam dāvinu ik menesī naudu vai maksāju par kādu padomu. Lembergs arī stāstīja, ka viņš gadā no savvbiedriskās organizācijas par par konsultācijām saņēmis miljonu ( ja atmiņa neviļ par teikto). Vai Lembergu par to tiesā?

  Ja es maksāju kā deputātam, no kura pieprasu lēmumu, balsojumu vai citādu labumu, bet opozīcija neko nevar ne solīt, ne dot pienesumu, ja nav pozīcijā, koalīcijā. Izspiešana, tad būtu kas cits, bet kas var pierādīt izspiešanu tādā veidā, kāda skan informācija.

  Nesaprotu šīs apsūdzības. Savulaik Latvijas ceļš laikam miljonus bija pārtērējis, tiesa piesprieda, bet tad mainīja nosaukumu un neviens cietumā nesēž, piedzīto summu neatmaksākja taču.

  Izskatās pēc politiskas vajāšanas.

 3. Piekrītu, pašreklāma. Turklāt diezgan prasta: “mēs vienīgie godīgie, Saulveži zelta zirgā. Vai tad nepietika ar vienu klaunu, tagad tam pievienojas jurists. Kuram gan viņš tik ļoti interesē, ka būtu jānovēro no kaimiņmājas. Lai tak pieķer tos ņovērotājus”.Nu īsts bērnudārzs, ja vien nebūtu naivo, kas uz šādas makšķeres uzķeras.

  • Ja pati esi tik neievērojama, ka kaimiņam nav vēlēšanās paķīķerēt uz tavu pusi, nevari spriest par citiem.

 4. un visi viņa pašreklāmu metas izplatit. atradusies pasaules naba. pie tam viņa stāstijums ir pilnibā pretrunigs un bez jelkādiem pieradijumiem. viš kaut nofilmejis butu to auto kas 10x garām braukā, un jēga kādam tā braukāt ja “tiek noverots no kaimiņmājas”? vienkārši taisa sev reklāmu uz kopējā skandāla fona ar artusu. nu protams ja nav psihiski slims paranoja ar lielummāniju ir šausmiga kombinācija, tā stacionārā jāārstē

  • Pat ļoti ticami, ka kādam Kaimiņa un viņa komandas biedru augošā popularitāte uz vispārējā pašreizējās Saeimas degradācijas fona ir nelabvēlīga un apstādināma, tāpat kā LB prezidenta I.Rimšēviča vai restorānu tīkla “Vairāk saules” vai maksātnespējas administratora Bunkus ienākumi ir tik nevēlami, ka pat jāķeras pie ieroča… gandrīz jāgriežas pēc palīdzības pie ES šefa, Junkera kunga, lai sāk izmeklēšanu par pašlaik notiekošo Latvijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+