×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
31. janvāris, 2018
Drukāt

Goda ģimeņu gads (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Latvijas simtgadē Latvijā tiks organizēta plaša programma goda ģimeņu cildināšanai, liecina ekspertu sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” (DLC) konceptuālais ziņojums par priekšlikumiem ģimeņu ar bērniem atbalstam 2018. – 2020. gadā.

Valdība otrdien lēma, ka 2018. gads tiek izsludināts par Goda ģimeņu gadu, un simtgades pasākumu laikā tiks organizēta arī plaša programma daudzbērnu ģimeņu godināšanai, lai stiprinātu ģimenes vērtību sabiedrībā. Goda ģimenes gadam tiek izvirzīti mērķi: godināt daudzbērnu ģimenes, veicināt sabiedrības izpratni par ģimenes lomu sabiedrības attīstībā, kā arī vairot sabiedrības pozitīvo attieksmi. Šogad plānots īstenot vairākus pasākumus, lai cildinātu goda ģimenes, tostarp iecerēts organizēt augsta līmeņa starptautisku forumu “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību”. Foruma mērķis ir izstrādāt ceļa karti ģimenes politikas attīstībai Latvijā un Eiropā, veicinot ģimenes kā vērtības apzināšanos sabiedrībā. DLC valdībai vakar arī piedāvāja sabiedrības demogrāfiskās atveseļošanās programmu “Māras solis”, kas paredz septiņus stratēģiskos virzienus turpmākai demogrāfijas politikas īstenošanai. Kā teikts centra ziņojumā valdībai, šie virzieni ir preventīvs atbalsts stabilām Latvijas ģimenēm un bērnu interešu aizsardzībai, īpaši atbalsta veidi daudzbērnu ģimenēm, atbalsts ikvienai ģimenei ar bērniem, atbalsts vecākiem ģimenes un darba dzīves saskaņošanai, ārpusģimenes aprūpes pilnveidošana, kā arī reemigrācijas veicināšana. Programmas “Māras solis” īstenošanu iecerēts sākt līdz Latvijas valsts simtgadei, “veidojot Latviju par ģimenēm draudzīgāko valsti”, norādīts ziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. VID jau pacildināja to māti, kura dzemdēja ceturto bērnu, bija bērna kopšanas atvaļinājumā un dabūja samaksāt 50 eiro nodevu par neeksistējošu saimniecisko darbību. Palasiet dažus rakstus augstāk. Interesanti, cik ierēdņi aplūko šīs mātes mikronodokļa deklarāciju pilnu ar nullēm, ja tas izmaksā 50 eiro. Tas laikam ir tas, kas slēpjas zem zemā darba ražigua, kad 10 ierēdņi skatās uz vienu papīru?

  2. Un kāds no tā visa reāls ieguvums daudzbērnu ģimenēm?

Draugiem Facebook Twitter Google+