Dabā
Zaļā dzīvošana

Gorkšs, Elbakjans un Lietaviete aicina šķirot atkritumus un ziedot bērniem ar kustību traucējumiem0

Publicitātes foto

Lai sniegtu iespēju bērniem ar funkcionāliem traucējumiem saņemt tik nepieciešamo rehabilitāciju, kā arī atgādinātu, ka palīdzēt grūtībās nonākušajiem nebūt nav grūti un pat atkritumi ir vērtīgs resurss, uzsākta labdarības kampaņa “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!”.

Līdz pat jūnijam „Maxima Latvija” un AS “Latvijas Zaļais punkts” kopīgi organizētajā labdarības kampaņā bērnu rehabilitācijas centram „Poga” ziedojumus Rīgā varēs veikt līdz šim nebijušā veidā – šķirojot izlietoto iepakojumu, informēja “Latvijas Zaļais punkts” komunikācijas konsultante Aleksa Spriņģe.

Sašķirotos atkritumus varēs pārvērst ziedojumā, iemetot tos konteineros, kas izvietoti pie 22 “Maxima” veikaliem Rīgā. Par katru sašķirotā iepakojuma kilogramu kampaņas “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!” ietvaros “Latvijas Zaļais punkts” ziedos 10 centus bērnu atlabšanai centrā “Poga”. Tādejādi ikviens rīdzinieks vai pilsētas viesis varēs paveikt divus labus darbus – sniegt atbalstu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un padarīt apkārtni tīrāku un zaļāku, nodot pārstrādei atkārtojami izmantojamos materiālus.

“Kā liecina Latvijas Zaļā punkta rīcībā esošie dati, 82% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka atkritumu šķirošana ir svarīga, bet tikai 53% mājsaimniecību ikdienā atkritumus šķiro. Tādēļ, lai stiprinātu iedzīvotāju izpratni par atkritumu šķirošanu un rosinātu domāšanas maiņu, ar šīs labdarības kampaņas palīdzību vēlamies uzskatāmi parādīt, ka atkritumi ir vērtīgs resurss. Sašķirotais iepakojums tiks pārvērsts naudā un ziedots bērnu rehabilitācijas centram “Poga”, mudinot ikvienu mainīt savus ikdienas paradumus par labu apkārtējai videi un līdzcilvēkiem. No pieredzes varu teikt, ka lielas lietas tiek sasniegtas tikai kopīgu pūliņu rezultātā, tāpēc ticu, ka pateicoties spēcīgajai partnerībai, šīs kampaņas ietvaros palīdzēsim kā bērniem atveseļoties, tā rīdziniekiem domāt zaļāk,” norāda Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors .

“Aizvadītā gada laikā veikalu tīkls “Maxima Latvija”, mūsu pircēji un sadarbības partneri esam pierādījuši, ka, kopā darot, varam sniegt nozīmīgu ieguldījumu bērnu ar kustību traucējumiem rehabilitācijā – 2017. gadā izdevies saziedot teju 200 tūkstošus eiro. Tāpēc esam īpaši priecīgi sadarboties ar AS “Latvijas Zaļais punkts”, paplašināt sadarbības partneru loku, piedāvāt nebijušus ziedošanas risinājumus mūsu pircējiem, lai kopīgi rūpētos gan par bērniem ar kustību traucējumiem, gan par apkārtējo vidi,” stāsta “Maxima Latvija” Operacionālā vadītāja Kristīne Āboltiņa.

Pēc viņas teiktā, ik gadu to rīdzinieku, kuri šķiro atkritumus pie “Maxima” veikaliem, kļūst arvien vairāk. Dalītās atkritumu vākšanas konteineros, kas izvietoti pie 22 “Maxima” veikaliem Rīgā vien laika posmā no 2016. gada septembra līdz 2017. gada nogalei savākti 82 818 kg sašķiroto atkritumu. Ņemot vērā sabiedrības līdzšinējo iesaisti atkritumu šķirošanā, kampaņas organizatori cer, ka iedzīvotāji vēl aktīvāk iesaistīsies bērnu veselības un vides uzlabošanā.

Latvijā šobrīd dzīvo vairāk nekā 3000 bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, kuru dzīves kvalitātes uzlabošanai un veiksmīgai integrācijai sabiedrībā būtiska loma ir regulārai un pieejamai rehabilitācijai. Nereti ar valsts apmaksātajiem ārstēšanās pasākumiem šo bērnu atveseļošanai ir par maz, tādēļ sabiedrība tiek aicināta iesaistīties un atbalstīt rehabilitācijas centru “Poga”, kas nodrošina tik nepieciešamās papildu procedūras bērniem ar kustību traucējiem. “Bērni ir mūsu nākotne un vesela nākotnes sabiedrība ir ikviena interesēs, tāpat kā tīra un nepiesārņota apkārtējā vide. No sirds ceru, ka apvienojot spēkus un labās domas kampaņā “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!”, spēsim gan padarīt pieejamāku atlabšanu slimajiem bērniem, gan rosināt jaunu dabai draudzīgu paradumu veidošanos līdzcilvēku vidū,” uzsver Rūta Dimanta, labdarības fonda „Ziedot.lv” vadītāja.

Plašāka informācija par labdarības kampaņu “Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!”: www.zalais.lv.

LA.lv