×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

“Man ir stāstāmas ne pārāk patīkamas lietas.” Grigule partijai skaidro balsojumu par Krieviju (24)

Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule tikšanās laikā ar Latvijas Zemnieku savienības Rīgas Jaunās nodaļas pārstāvjiem, kurā tiek uzklausīts deputātes skaidrojumu saistībā ar viņas "pret" balsojumu Krievijas propagandas apkarošanas jautājumā. Foto - LETAEiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule tikšanās laikā ar Latvijas Zemnieku savienības Rīgas Jaunās nodaļas pārstāvjiem, kurā tiek uzklausīts deputātes skaidrojumu saistībā ar viņas "pret" balsojumu Krievijas propagandas apkarošanas jautājumā. Foto - LETA

Būtu amizanti par prokrieviskiem dēvēt apmēram 450 Eiropas Parlamenta (EP) deputātu, kas nepauda atbalstu EP rezolūcijai pret Krievijas propagandu, šodien Latvijas Zemnieku savienības (LZS) vietējās nodaļas sēdē pauda EP deputāte Iveta Grigule.

Nepilnu 450 deputātu skaitā Grigule ieskaitīja arī parlamentāriešus, kas nepiedalījās balsojumā. Toreiz EP rezolūciju pieņēma ar 304 balsīm “par”, 179 “pret” un 208 atturoties, liecina EP informācija.

Politiķe uzsvēra, ka EP netika izskatīta rezolūcija par cīņu ar Krievijas propagandu, bet gan par trešo valstu propagandu. Plašāku skaidrojumu par savu balsojumu “pret” Grigule sniedza partijas nodaļas sanāksmes slēgtajā daļā.

Viņa pirms tam norādīja, ka vēlas pastāstīt arī “nepatīkamas lietas”, tajā skaitā par dažu Latvijas augstāko amatpersonu reakciju uz balsojumu par šo rezolūciju.

“Nospiedošā tendence ir tāda, ka tiek minēta tikai Krievijas propaganda. Tādas rezolūcijas nav Eiropas Parlamentā. Ir rezolūcija par trešo valstu propagandu. Lūgšu žurnālistus pamest telpu. Pēc tam būšu gatava atbildēt. Man ir stāstāmas ne pārāk patīkamas lietas nodaļas biedriem, kā saka, savai lielajai ģimenei ne tikai par to, kā tā tika pieņemta, bet kā reaģēja dažas mūsu valsts augstas amatpersonas uz šo rezolūciju. Bet tā ir mūsu iekšēja lieta. Ja par to nobalso tikai 300, ko jūs gribat teikt, ka EP ir prokrievisks? Tas ir nedaudz amizanti, ja tas tā tiek traktēts,” viņa izteicās.

Nodaļas vadītājs Valdis Veinbergs pēc sēdes apliecināja, ka I. Grigule paliks partijā. “Mēs [partija] esam kā viena ģimene, mums nav domstarpību. Es redzu vienu cilvēku, kas nākotnē no “zemniekiem” varētu tikt par Eiropas deputāti. Es uzskatu, ka viņa ir augstāka par daudziem valstsvīriem Latvijā, jo viņa ir Eiropas deputāte,” viņš norādīja.

Grigule žurnālistiem skaidroja – ja rezolūcijā būtu skarts tikai jautājums par Krievijas propagandu, viņa to atbalstītu. Tomēr deputāte arī norādīja, ka viņai ir pretenzijas par formulējumiem, kas lietoti arī šajā jautājumā – nepamatota kritika esot veltīta gan Austrumeiropas mediju kvalitātei, gan iedzīvotāju kritiskajai attieksmei pret saņemto informāciju.

Turpmāk viņa skaidros savu pozīciju speciālā izdevumā. “Tā auditoriju sasniegsim lielāku,” viņa teica. Tas tiks darīts par EP finansējumu.

“Kad apkārt visi skaļi kliedz, internetā, sociālajos tīklos, tad labāk bišķiņ pagaidīt, lai sakarsušie prāti atdziest, lai varbūt cilvēki izlasa, un tad ir vērts runāt par tēmu, mierīgi, konstruktīvi,” viņa piebilda. Viņu pārsteigusi premjera rīcība, bet viņa apzināti atturējusies no komentāriem. Ažiotāža Latvijā esot smieklīga.

Par startu nākamajās vēlēšanās viņa neizteicās. “Jautājums par agru,” atbildēja I. Grigule.

Kā ziņots, iepriekš šis jautājums skatīts LZS valdē, kura Grigulei norādījusi uz nepietiekamu skaidrojumu sniegšanu sabiedrībai par izvēli balsot pret rezolūciju, kurā paredzēta cīņa ar Krievijas propagandu.

LZS valde Grigulei norādīja, ka viņa ir nepietiekami sabiedrībai skaidrojusi savu balsojuma motivācijas un ka labāk skaidrojumu ir sniegt vēlāk nekā nekad. Valdes pārstāvji aicina Griguli savu rīcību skaidrot publiski un politiķe esot apliecināja, ka to darīs.

Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzskata, ka atsevišķu Latvijas pārstāvēto EP deputātu rīcība, tostarp balsojot pret rezolūciju saistībā ar Krievijas un teroristisko organizāciju īstenoto propagandu, kā arī tiekoties ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, no Latvijas viedokļa nav pieņemama.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka šāda rīcība neesot pieņemama. Viņš uzsvēra, ka deputāti savos amatos tika ievēlēti ar cilvēku balsīm, paužot cerību, ka iedzīvotāji nākotnē izdarīs attiecīgus secinājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Ceru, ka beidzot vairs visur nerēģosies šīs nepatīkamās personas ģīmis un viņas smieklīgie komentāri. Dāma ir iedomājusies sevi par pasaules nabu. Un viņas pliekanā avīze ar populistiskajiem saukļiem ir vienkārši bezkaunīga. Jāsaka – Grigule, atkāpies!!!!

 2. Grigule maita !!!

 3. tiešam izskatās un izklausās pēc draņķes; latvji, kas balsoja par tādu…?

 4. Tauta (kaut vai tīri teorētiski) ievēlēja, bet atskaitīšanās notiek savējiem! Kā tad tā?

  Tiesa, joprojām nesaprotu, kas viņu ievēlēja, jo neviens godīgi neatzīstas, ka būtu balsojis par valšķīgo padzīvojušo zaķi Griguli. Protams, pastāv iespēja, ka neviens par viņu īpaši nebalsoja, bet par balsu pārsvaru parūpējās savējie? Nu, tie paši, kam atskaitījās.

  • Tā tas varētu būt. Atbildēt

   Kāpēc joprojām nav ieviesta elektroniska balsošana, un kāpēc Lemberga ieliktenis visus 25 gadus vada vēlēšanu procesu? Ne jau BEZ iemesla.

 5. Patiesībā šī dāma ar lielu uzbāzību iekļuva EP deputātos. Un balsoja pret sankcijam pret Krieviju, jo sev piesaistījusi Mamikina sievu par izpalīdzi. Te jau ir pats konflikts, ja cilvēks izmanto par palīgu pretējās frontes sabiedroto – viņa pati sevi nostada neērtā situācijā. Palīgam jābūt neitrālai personai, kas sniedz profesionālu palīdzību un tas arī viss.

  • Veca, izļurusi un reti riebīga valsts un tautas NODEVĒJA nekad nav dāma. Šī draņķe savu mūžu izgāztuvē beigs.

 6. No redzētā nekļuva skaidrs,kurš tad to sēdi vadīja Grigule vai apalītis Veinbergs,kurš to vien spēja kā zvērē mūžīgo uzticību tieši kā vecos laikos Kompartijai.Visu pārējo atbilstoši savai būtībai regulēja dāma no Briseles.Nožēlojami tādai varas partijai kā LZS,Lembergam laiks teikt kādu stingrāku vārdu.

 7. Šim jautājumam ir vairākas daļas, uz kurām atbilžu nav. Viens – kurš no bļāvējiem ir izlasījis un iedziļinājies rezolūcijā un spēj tās saturu paskaidrot – īsi, konkrēti? Otrs – vai šo rezolūciju spēj saprast arī izglītots cilvēks no “ne-birokrātiskas vides”? Trešais – vai Grigules aritmētika ir loģiska vai “vēlama”? Ceturtais – partija kā ģimene skan skaiti – vai darba devējam arī būtu jāzina Grigules slepenās, ģimenes lietas… ? Manuprāt, deputāta darbības, kas attiecas uz viu – deputātu, nav skatāmas aiz slēgtām durvīm. Pie tam – specizdevums no EP = mūsu naudas…. Kam to vajag? Labi, ka nopelna tipogrāfijas, maketētāji, bet faktiksi tā ir zemē nomesta nauda.

 8. ļoti, ļoti nepatīkama bāba!!!

 9. mūdzis regionālis Atbildēt

  Redz ,kā tie pretekļi vairojās,divi nobruģēja ceļu un trešais nu maršē pāri ar smaidu pa visu ģīmi.Un iepūt.

 10. Augstākā pilotāža. Iedomības, stulbuma kalngals.prātiņ , nāc mājās !

 11. Jā, nav drosmes naudas makam ko pārmest…..

  Tiek acīmredzot darīts viss, lai pašvaldības vēlēšanās uzvarētu kriesie – nerunāšana ar saviem vēlētājiem, neskaidrot pieņemtos lēmumus un rīcības, pret krieso aktīvitātēm, laba taktika….

 12. Šīs jezga ap balsošanu tik parāda kāds ir žurnālistu izglītības līmenis Latvijā un kas viņiem maksā algas.

  • Žurnālistiem ir kur vēl augt, bet man ir patiess prieks, ka šis jautājums neizkusa informācijas gūzmā ar visu Grigules pauzi!

   Vēl jau varētu paķidāt mūsu eiroparlamentāriešu darbību – sākot no dalības balsojumos, kur Griugules k-dze ir savu viedokli izteikusi vien mazliet vairāk kā pusē reižu, gan citās (ne)aktivitātēs.

 13. onka! Tāpēc esam tur, kur esam!!!

 14. Izskats baismīgs, nerunājot par izturēšanaos

 15. Grigule nu gan ir pārtapusi par iedomīgu politmandavošku!333
  ..! Kā šī runā pārākā pakāpe ar žurnālistiem.Augsti lec,sāpīgi nogāzīsies!

 16. absolūtais PO.

 17. Grigulei vajag vīru. Tur tās problēmas cēlonis.

 18. ”Viņu pārsteigusi premjera rīcība, bet viņa apzināti atturējusies no komentāriem. Ažiotāža Latvijā esot smieklīga.”—
  — Tas jāsaprot, ka premjers ir pret ZZS un Grigules nostājai atbalstam Krievijai un no tā iznāk, ka tieši premjers ir pret partijas platformu šajā jautājumā. Un arī ažiotāža par ZZS šo jautājumu ir smieklīga — un punkts…
  Atgādinājums – Grigule pārstāv Latviju EP – bet tikai jau kā ZZS un Maskavas interešu aizstāve…
  Tā austrumu āža kāja tā lien ārā no maisa… un pat vairs slēpt netaisās – redz premjers vainīgs – lieki izrunājies…

Draugiem Facebook Twitter Google+