×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Gruškevics zaudē IZM strīdā par disciplinārlietas procesu

Foto-LETAFoto-LETA

Administratīvā rajona tiesa šodien, 20.jūlijā, nolēma izbeigt tiesvedību patlaban jau no amata atbrīvotā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra Mareka Gruškevica strīdā ar ministriju par disciplinārlietas izmeklēšanas procesu, kuras rezultātā viņš zaudējis amatu.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis šā gada 23.aprīlī ierosināja disciplinārlietu pret Gruškevicu, jo IZM reorganizācijas gaitā konstatēja vairākus pārkāpumus, kuru rezultātā ir radīti vai varētu tikt radīti nopietni zaudējumi Latvijas valstij un izsaimniekota nodokļu maksātāju nauda. Gruškevics tika atstādināts no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku.

Disciplinārlietas izmeklēšana maija beigās tika pagarināta, taču Gruškevics izmeklēšanas termiņa pagarināšanai nepiekrita un iesniedza par šo IZM lēmumu sūdzību tiesā. Gruškevics norādīja, ka disciplinārlietas izmeklēšanu varēja pabeigt mēneša laikā līdz maija beigām, tādēļ izmeklēšanas pagarināšanas lēmums būtu atzīstams par prettiesisku.

Kā aģentūru LETA informēja Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā, šodien tiesa rakstveida procesā izskatījusi Gruškevica sūdzību par disciplinārlietas izmeklēšanas procesu un nolēmusi tiesvedību šajā lietā izbeigt.

Šāds lēmums pieņemts saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 64.panta 4.daļu, kas noteic: ja iestāde attiecīgo administratīvo aktu izdod, pirms tiesa izskatījusi sūdzību par iestādes lēmumu, ar kuru bijis pagarināts administratīvā akta izdošanas termiņš vai atteikts šo aktu izdot saīsinātā termiņā, tiesa ierosināto tiesvedību šajā jautājumā izbeidz.

Šodien pieņemtais tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Jūlijā tika pabeigta pret Gruškevicu ierosinātās disciplinārlietas izmeklēšana. Ierēdņa darbībā tika konstatēti būtiski pārkāpumi un Ķīlis rosināja valdību Gruškevicu no amata atbrīvot. Valdība bez jebkādām diskusijām viņu no IZM valsts sekretāra amata atbrīvoja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+