×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Gruzijā apsūdz bijušo aizsardzības ministru

Foto - AFPFoto - AFP

Gruzijā apsūdzības par dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu izvirzītas bijušajam aizsardzības ministram Bačo Ahalajam un armijas štāba priekšniekam Giorgijam Kalandadzem.

 

Viņi apsūdzēti par sešu karavīru fizisku un verbālu aizskaršanu. Ahalajam izvirzītas apsūdzības arī par “nelikumīgu brīvības atņemšanu” saistībā ar kādu incidentu restorānā, taču plašāka informācija netiek atklāta. Apsūdzētie savu vainu noliedz.

Šis ir pirmais gadījums, kad apsūdzības izvirzītas līdzšinējās valdības locekļiem. Prezidenta Mihaila Saakašvili sabiedrotie uzskata, ka šīs apsūdzības ir politiski motivētas. Gruzijas jaunā valdība, kas tika izveidota pēc koalīcijas “Gruzijas sapnis” uzvaras parlamenta vēlēšanās, solījusi izskatīt aizdomas par Saakašvili valdības pieļautajiem pārkāpumiem, taču paudusi apņemšanos arī nerīkot bijušo amatpersonu “raganu medības”.

Taču Saakašvili pauda pārliecību, ka uzsāktais process ir politizēts. “Mums būtu jāstāv augstāk par atriebību un jāspēj runāt vienam ar otru pat tad, kad mūsu uzskati atšķiras,” norādīja prezidents.

Ahalaja līdzšinējā valdībā ieņēma vairākus posteņus un oponentu vidū iemantoja sliktu slavu. Laika posmā no 2008. līdz 2012. gadam viņam valdībā bija uzticēti aizsardzības jautājumi, bet šogad neilgu laiku viņš ieņēma iekšlietu ministra posteni. Septembrī, uzliesmojot skandālam par iespējamo cietumnieku spīdzināšanu un seksuālu izmantošanu Gruzijas cietumos, Ahalaja demisionēja. No 2005. līdz 2008 .gadam viņš vadīja daudz kritizēto Gruzijas ieslodzījuma vietu sistēmu, lai gan noliedz, ka būtu pārkāpis ieslodzīto cilvēktiesības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+