×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Gruzijas parlamenta komisija izmeklēs Saakašvili prezidentūras amatpersonu noziegumus

Foto - AFPFoto - AFP

Gruzijas parlamentā tuvākajā laikā tiks izveidota komisija, kas izvērtēs faktus par Mihaila Saakašvili prezidentūras laikā augsta ranga amatpersonu pastrādātajiem kriminālnoziegumiem.

Jaunā parlamenta vairākums jau ir vienojies par komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu – Tīnu Hidašeli. Viņa paziņoja, ka atbilstoši reglamentam izmeklēšanas komisijā vienlīdzīgi pārstāvētam jābūt gan parlamenta vairākumam, gan mazākumam, bet viņa atzina, ka tas var negatīvi ietekmēt komisijas darbu. “Visiem parlamenta mazākuma pārstāvjiem ir jāzina, ka nevienam nebūs ļauts sabotēt komisijas darbu un radīt problēmas saistībā ar konkrētu lietu izmeklēšanu. Galvenais solījums, ko mēs devām Gruzijas sabiedrībai, ir tas, ka visas augsta ranga amatpersonas, kas pastrādājušas noziegumu, atbildēs likuma priekšā,” klāstīja Hidašeli.

Viņa pieļāva iespēju, ka viena no pirmajām komisijas izskatītajām lietām būs bijušā Gruzijas premjerministra Zuraba Žvanija nāves apstākļi. Hidašeli teica, ka šīs lietas pārskatīšana iespējama, ja tiks savākti konkrēti materiāli, kas liktu apšaubīt oficiālo versiju, ka Žvanija un viņa draugs Rauls Jusupovs 2005. gada februārī gāja bojā Jusupova dzīvoklī Tbilisi, nejauši saindējoties ar gāzi. Oficiālajai versijai netic Žvanijas radinieki un pieļauj iespēju, ka viņš miris vardarbīgā nāvē.

1. oktobrī Gruzijā notika parlamenta vēlēšanas. Vēlēšanās uzvarēja miljardiera Bidzinas Ivanišvili vadītā opozīcijas koalīcija “Gruzīnu sapnis”, iegūstot 54,85 proventus balsu un 85 vietas parlamentā, bet prezidenta Saakašvili līdzšinējā valdošā partija “Vienotā nacionālā kustība” ieguvusi 40,43 procentus balsu un atlikušās 65 vietas parlamentā.  Saakašvili premjera amatam ir izvirzījis Ivanišvili. Viņa veidotajai valdībai vēl jāsaņem parlamenta apstiprinājums.

Līdzšinējie opozīcijas pārstāvji bieži kritizējuši Saakašvili, kas par prezidentu kļuva 2004. gadā pēc Rožu revolūcijas, kad tika gāzts valsts prezidents Eduards Ševardnadze par viņa prezidentūras laikā augsta ranga amatpersonu pastrādātajiem noziegumiem. Nākamās Gruzijas prezidenta vēlēšanas paredzētas 2013. gada oktobrī, bet līdz tam, kā tiek prognozēts, Gruzijas politikā būs sīva cīņa par varu starp politiskajiem pretiniekiem Saakašvili un Ivanišvili.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+