×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Hāgā aplaupa Krievijas vēstniecībai piederošu ēku

uzbrukums

Krievijas un Nīderlandes diplomātiskās attiecības pēdējā laikā piedzīvojušas virkni sarežģījumu.

Oktobra sākumā Nīderlandes policija aizturēja Krievijas augsta ranga diplomātu Dmitriju Borodinu, izpelnoties Maskavas nosodījumu. Viņš tika arestēts pēc tam, kad policija no diplomāta kaimiņiem esot saņēmusi sūdzību, ka Borodins slikti izturoties pret saviem bērniem – četrus gadus veco meitu un divgadīgo dēlu.

Nedēļu pēc šī incidenta paša dzīvoklī Maskavā tika piekauts kāds augsta ranga Nīderlandes diplomāts. Uzdodoties par elektromontieriem divi vīrieši, iekļuva diplomāta dzīvokli, kur nīderlandieti piekāva un sasēja, bet uz istabā esošā spoguļa uzrakstīja burtus LGBT – “lesbietes”, “geji”, “biseksuāļi” un “transeksuāļi” abreviatūru.

Savukārt par pēdējo triecienu abu valstu savstarpējās attiecībās var uzskatīt vakar Hāgā pagaidām nenoskaidrotu noziedznieku ielaušanos kādā Krievijas vēstniecībai piederošā ēkā un tās aplaupīšanu.

Kaut Nīderlandes ārlietu ministrs Franss Timermans jau atvainojies Krievijai par Borodina aizturēšanu, un Krievija paziņojusi, ka darīs visu, lai atrastu noziedzniekus, kuri uzbruka Nīderlandes diplomātam, abu valstu attiecības šobrīd ne tuvu nevar nosaukt par draudzīgām. Tās pamatīgi sabojājās vispirms jau pēc tam, kad Krievijā tika pieņemts likums, kas aizliedz homoseksuālisma propagandu. Nīderlandieši bijuši vieni no atklātākajiem Maskavas kritiķiem saistībā ar šo likumu. Likums bija arī iemesls, kāpēc Amsterdamas mērs aprīlī atteicās tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kad viņš bija ieradies vizītē Nīderlandē.

Savukārt pagājušajā nedēļā Nīderlande vēl vairāk pastiprināja savu kritiku pret Krieviju, jo tās varasiestādes aizturēja vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” 30 aktīvistus, kuri, kuģojot ar Nīderlandē reģistrētu kuģi, sarīkoja protestu uz Krievijas enerģētikas gigantam “Gazprom” piederošās naftas platformas Berenca jūrā. Aktīvisti šobrīd atrodas pirmstiesas ieslodzījumā Murmanskā un Apatīti, un viņiem ir izvirzītas apsūdzības pirātismā. Starptautiskā sabiedrība aktīvi uzstāj uz to, lai Krievija atbrīvo vides aktīvistus.

Par spīti diplomātiskajiem strīdiem Nīderlandes ārlietu ministrs Timermans apstiprinājis, ka novembrī plānotā Nīderlandes karaļa Vilema Aleksandra vizīte uz Krieviju netiks atcelta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+