×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Ierēdņa kļūdas dēļ valsts pensionārei liek atmaksāt simtiem eiro (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Kāda ierēdņa kļūdas dēļ valsts pensionārei liek atmaksāt vairāk nekā 800 eiro, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Bijušajai trolejbusa vadītājai uz visu mūžu piešķirts arodslimības pabalsts, kad viņa aizgājusi pensijā, saņēmusi gan pensiju, gan pabalstu, līdz vienā jaukā dienā piedzīvojusi nepatīkamu pārsteigumu – vēstuli, ka viņa ir parādā valstij 642 latus.

Valdība krīzes gados nolēmusi, ka pensionāriem arodslimības pabalsts nepienākas. Šis lēmums pieņemts 2009.gadā. Taču sieviete turpināja saņemt gan pensiju, gan pabalstu, par izmaiņām viņa uzzināja tikai 2013. gadā, kad valsts lika viņai atmaksāt to, ko paši savas kļūdas dēļ pieļāvuši.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pārstāve Dace Prenclava raidījumam atzina, ka šī situācija izveidojusies pašas aģentūras kļūdas dēļ, tomēr pensionārei tik un tā nauda valstij ir jāatmaksā.

Lai piesegtu VSAA ierēdņu kļūdu, pensionārei tagad katru mēnesi atvelk aptuveni 30 – 35 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. kā vajadzēja uz ETC, principa pēc.

  2. ja komercfirmai būtu tādā veidā nodarīti zaudējumi, ieturētu no grāmatvedes, bet valsts pārvaldē notiek viss ačgārni

  3. Man mammai VSAA ” aizmirsa” 8 darba gadus piekskaitīt pie pensijas. Tikai tad kad es apjautājos vai nevajag pārrēķināt pensiju, izraka no arhīva lietu un tad tik atklājās kad mamma 10 gadus saņēma mazāku pensiju nekā nopelnījusi. Iet tik stundas atsēdēt pašas un kafiju padzert.

  4. Tagad visus pārmaksājumus cels gaisā, lai tikai valts budžētā varētu ielikt, bet beigas jau tāpat izmantot nelietderīgi. Bet cilvēkam jādzīvo kā mācēdamam ar cita kļūdu un jau pārvēŗstam dubultskaitlī. Cik jauki dzīvot ierēdnim uz citu nelaimes un ir kas viņu aiztāv un pierda, ka roka roku mazgā, nedomājot par citiem.

  5. Varna varnai aci neknabs. Vieglak ir piedzit no pensionares. Te ir vieta tiesvedibai pret iestadi. Nekada gadijuma pensionare nav vainga !! Amen !! jeb mes dzivojam monopolu un zaglu valsti.

  6. par kļūdu maksā tas, kurš ir kļūdījies, tas ir pēc būtības un tur nu nelīdz nekādi likumi, ne arī lēmumi. No algas ir jāatvelk visiemiestades atbildīgajiem par šo fēleri, pesnionārei tur nav nekāda līdzdalība

    • Kad beidzot tās maitu lijas un jampampiņi valsts pārvaldē par kaut ko atbildēs personīgi no savas kabatas???? Jau tā sabiedrības neticība valsts varai ir graujoša, bet šitie birokrāti savas nekompetences un bezatbildības dēļ mūsu valsti nogremdēs līdz galam, nemaz nevajadzēs zaļos cilvēciņus!

  7. Tad kapēc mums ir jāuztur aizvien lielāks skaits šo partiju patriotu un pat liekas ministrijas?

Draugiem Facebook Twitter Google+