Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
23. augusts, 2015
Drukāt

Iesācējuzņēmējs: Par viena laba Sanfrancisko programmētāja algu Latvijā var noalgot veselu komandu (2)

Foto- linkedinFoto- linkedin

Kristaps Mors

Par viena laba Sanfrancisko programmētāja algu Latvijā var noalgot veselu komandu, aģentūrai LETA sacīja interneta reklāmas tehnoloģiju izstrādātāja “MaxTraffic” līdzīpašnieks Kristaps Mors.

Kā stāstīja Mors, nevar salīdzināt to, kas notiek tādās “stārtapu” jeb iesācējuzņēmumu mekās kā Sanfrancisko, ar to, kas notiek Latvijā. “Tur viss notiek pavisam citos mērogos, apjomi ir pavisam citi,” stāsta Mors. “Protams, tur tas viss arī ir jau ilgi attīstījies.”

“Bet, no otras puses, tur ir citas problēmas – grūti algot programmētājus, ļoti trūkst tieši tehnisko cilvēku,” turpina Mors. “Lai dabūtu labu programmētāju, vajag tērēt 150 000 līdz 300 000 dolārus gadā.”
“Te par to pašu naudu var veselu komandu noalgot,” piebilst Mors.

Mors norāda, ka Latvijā biznesa uzbūvēšanai ir nepieciešamas daudz mazākas izmaksas gan algu, gan dzīvošanas ziņā. “Bet nu, protams, ja domā par finanšu piesaisti, nevar salīdzināt to, kas notiek šeit vai Sanfrancisko, vai Londonā,” stāsta Mors. “Bet tajā pašā laikā Latvijā pēdējos gados attīstās “stārtapu” vide un viss notiek.”

SIA “MaxTraffic” piedāvā klientiem platformu reklāmas kampaņas veidošanai mājaslapās, kas ļauj pēc mārketinga speciālista izvēlētiem parametriem parādīt izvēlētajam klientam vēlamo informāciju. “Piemēram, sistēma redz, ka klients grasās pamest vietni vai jau dažas minūtes kavējas vienā lapā, un šajā brīdī ekrānā parādās logs, kas aicina vai nu pierakstīties jaunumu saņemšanai savā e-pasta adresē, vai doties uz kādu akcijas lapu un tamlīdzīgi,” par pakalpojuma darbību stāsta Mors.

“Rezultātā palīdzam interneta veikaliem iegūt vairāk pirkumus un dabūt kādu atdevi no svārstīgajiem apmeklētājiem,” piebilst Mors.

Uzņēmuma klientu lokā ir 50 uzņēmumi no Baltijas valstīm un Rietumeiropas, kā arī atsevišķām valstīm citviet pasaulē. Latvijā uzņēmuma klientu vidū ir lielākie interneta veikali, kā arī vairāki ātro kredītu pakalpojumu sniedzēji.

SIA “MaxTraffic” pērn apgrozījis 63 537 eiro un strādājis ar 21 259 eiro zaudējumiem. 96% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Moram, bet 4% – Kristapam Vēverim.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ari mums labs programmētājs maksā milzīgu naudu. viena diena 300 latu. protams tādu zēnu te ir 2-3 pa visu latviju, bet ikdienas darbam jau nevajag ģēnijus 99% programešanas darba ir rutīna ar ko vidusskolas audzēknis tiek galā. tur ari atiecigi maksā. un ari tani sanfrancisko jau ne ierinas programmētāju ņēma par atskaites pumktu ja 300 000 gadā ierēķina tad par to ari 5-6 ierindas programmetājus var noalgot jo tiem ar maksā 50-60 tūkstošiem gadā. tur ar nevienam nepārmaksā par primitīvu darbu. cita rumna ka tur pavisam citi apjomi. tur viena firma var nodarbināt tik daudz programmētāju kā mums pa visu valsti kopā salasās, un tādas firmas ir desmitiem… tāpec ar rodas iespaids ka tur baigi maksā, jo lūk tur 100 ģēniji programmē par to lielo naudu, kamer mums tik 2-3 vispār viņi ir.

  2. Tukša reklāma.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+