Lasītāju viedokļi

Vai jūs ietu uz barikādēm, ja šādi būtu jāaizstāv valsts? 16

Foto – LETA

Laura Voškāne, 
Latvijas Universitātes 1. kursa bioloģijas studente: 
”Protams, ka ietu. Esmu pārliecināta Latvijas valsts patriote, un man rūp tās liktenis. Mūsu priekšgājēji ir ārkārtīgi smagi strādājuši – vispirms, lai izveidotu Latviju un tad lai cilvēkos saglabātu latvisko garu, un beigu beigās, lai Latviju atjaunotu. Daudzi cilvēki ir atdevuši savu dzīvību par šo valsti un būtu negodīgi, ja vajadzīgajā brīdī mūsu paaudze neliktos ne zinis un nedotos aizstāvēt Latviju. Par barikāžu atceres pasākumiem neesmu informēta, parasti pasākumi tiek reklamēti, bet neko ar barikādēm saistītu vēl neesmu paguvusi redzēt. Tagad papētīšu pasākumu programmu, ja būs kas interesants – apmeklēšu. Par barikādēm skolā daudz stāstīja vēstures stundās, esmu redzējusi arī vairākas filmas televīzijā.”

Oskars Kozerovskis, 
Latvijas Universitātes 1. kursa optometrijas students: 
”Es gan neesmu liels patriots, bet es iestājos par brīvu Latviju, un, tikai piedaloties līdzīgās protesta akcijās, ir iespējams šo attieksmi parādīt. Esmu dzirdējis gana daudz stāstu par to, kā bijis tad, kad Latvija bija okupēta. Nevēlos, lai šāds nācijas pakļaušanas scenārijs atkārtotos vēlreiz. Atceres pasākumos gan neplānoju piedalīties. Ja godīgi, tad šī man ir pirmā dzirdēšana par barikāžu atceres pasākumiem. Šie notikumi nav nemaz tik seni, un es tos visai labi atceros no vecāku un vecvecāku stāstītā. Mans tēvs un vectēvs kopā sargāja Latvijas Radio ēku. Skolā gan īpaši daudz par to man nav stāstīts.”

Matīss Vilciņš, 
Alberta koledžas 2. kursa uzņēmējdarbības students: 
”Es noteikti piedalītos barikādēs. Uzskatu, ka šādi notikumi vieno tautu un tajos piedalīties ir Latvijas patriotu pienākums. Esmu patriots, jo esmu šeit piedzimis, šī ir mana tēvzeme, šī ir mana valoda un šī ir skaistākā valsts pasaulē! Mums ir unikāla kultūra, lietas, kuras nevar atrast nekur citur pasaulē. Savos 20 gados esmu Latvijai tik ļoti pieķēries un to iemīlējis, ka nevaru iedomāties, ka dzīvotu kaut kur citur. Tāpat es nevaru iedomāties, ka kāds mums to cen-stos atņemt, un tieši tāpēc es piedalītos barikādēs. Par plānotajiem atceres pasākumiem esmu slikti informēts, bet es painteresēšos un varbūt kādā no tiem piedalīšos. Šie pasākumi nozīmīgi ir vecākai paaudzei, kuri šos notikumus paši ir piedzīvojuši, jauniešus, kuri nav bijuši tur klāt, tie neuzrunā. Par barikādēm galvenokārt esmu uzzinājis no vecāku stāstītā. Zaķusalu pie iekurta ugunskura un dziesmu pavadījumā sargāja daudzi mani ģimenes locekļi.”

Raivis Šveicars, 
Rīgas Stradiņa universitātes 2. kursa žurnālistikas students: 
”Manuprāt, tas ir Latvijas pilsoņa pienākums iet jebkādā laikā, gan aukstumā, gan putenī un aizstāvēt Latvijas stratēģiski vissvarīgākos punktus pret jebkuru spēku, tādā veidā arī cenšoties no ienaidnieka nosargāt mūsu valsti. Esmu patriots, tas man tika ieaudzināts ģimenē. Uzskatu, ka jāciena sava valsts, jo kāda gan citādi jēga dzīvot valstī, ja tu to nemīli. Tomēr barikāžu atceres pasākumos nekad neesmu piedalījies un neplānoju to darīt arī šonedēļ. Piedalīšanos atceres pasākumos nevar salīdzināt ar piedalīšanos reālajos notikumos, tomēr novērtēju, ka sabiedrība mūsu varoņus neaizmirst. Par barikādēm man ir stāstīts gan skolā, gan mājās. Arī mans tētis tajās piedalījās, viņš ar traktoriem devās sargāt Latvijas Radio, tāpēc savu tiesu stāstu esmu dzirdējis.”

Madara Lukaševica, 
Latvijas Jūras akadēmijas 2. kursa jūras transporta – kuģa vadīšanas studente:
 “Esmu patriote, tomēr šo lēmumu es apdomātu. Ja beigās mans ieguldījums sekmētu to, ka valsts paliek brīva, es piedalītos. Mūs, latviešus, citur jau neviens negaida, tāpēc jāstrādā pie tā, kas mums ir dots. Par plānotajiem atceres pasākumiem neesmu informēta, un tie mani neuzrunā, tāpēc tajos nepiedalīšos. Par barikādēm man ir stāstīts ģimenē, jo mans tēvs tajā laikā sargāja Zaķusalu.”

Uzziņa


Barikāžu 
atceres pasākumi


Šodien:

* 15:00 barikāžu rekonstrukcijas spēles (Zaķusala);

* 18:00 piemiņas ugunskura iekuršana (Zaķusala).

Sestdien, 18. janvārī:

* 12:00 barikāžu rekonstrukcijas spēles (Zaķusala);

* 20:00 piemiņas koncerts (folkklubs “Ala”).

Pirmdien, 20. janvārī:

* 16:00 ziedu nolikšana (Brīvības piemineklis);

* 16:20 piemiņas plāksnes atklāšana (bijusī IeM Raiņa bulv. 6);

* 16:30 ziedu nolikšana (piemiņas vietas Bastejkalnā);

* 17:00 piemiņas ugunskura iekuršana (Doma laukums);

* 18:00 svētbrīdis un koncerts (Rīgas Doms).

LA.lv