×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Nolaupīts un uz Krieviju aizvests igauņu policists (papildināts) (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Piektdien ap plkst.9 Igaunijas teritorijā netālu no Luhamā robežpārejas punkta nezināmas personas no Krievijas nolaupījušas Igaunijas Drošības policijas (KaPo) darbinieku, kurš tobrīd pildījis savus dienesta pienākumus, savā tīmekļa vietnē ziņo laikraksts “Postimees”.

Policijas amatpersona nolaupīšanas brīdī pildījusi savus dienesta pienākumus, novēršot pārrobežu noziegumu, ziņo KaPo, taču sīkākus paskaidrojumus nesniedz. Pirms policista sagūstīšanas no Krievijas puses noticis mēģinājums traucēt operatīvos radiosakarus, bet Igaunijas teritorijā tikusi izmantota dūmu granāta.

Saistībā ar notikušo ierosināta krimināllieta par nelikumīgu robežas šķērsošanu un par cilvēka nolaupīšanu.
Kā vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR, igauņu amatpersonai pie Luhamā robežpārejas punkta piedraudēts ar ieroci un tā aizvesta uz Krievijas teritoriju.

ERR uzsver, ka nekas neliecina, ka notikušais būtu kas vairāk kā izolēts ar noziedzību saistīts incidents, taču piebilst, ka uz starptautiskās spriedzes fona tas tiek uztverts ļoti nopietni.

Savukārt Krievijas Federālais Drošības dienests (FDD) paziņojis, ka KaPo darbinieks aizturēts Pleskavas apgabalā, veicot “aģentūras operāciju”.

“Krievijas Federācijas teritorijā aizturēts Igaunijas Iekšlietu ministrijas Drošības policijas Tartu nodaļas darbinieks Estons Kohvers. Pārkāpējam atņemta pistole “Taurus” ar patronām, naudas līdzekļi 5000 eiro, īpašā tehnika slēptu audioierakstu veikšanai, kā arī materiāli, kuriem ir izlūkošanas uzdevuma raksturs,” pavēstīja FDD preses centrā.

Iepriekš preses konferencē KaPo ģenerāldirektors Arnolds Sinisalu pavēstīja, ka plkst.13 notikusi Igaunijas un Krievijas robežsargu tikšanās, kuras laikā Krievijas puse paziņojusi, ka par notikušo tai nekas neesot zināms.
Abu pušu pārstāvji devās uz notikuma vietu un konstatēja tur cīņas pēdas. Pazīmju, ka būtu lietoti šaujamieroči, nav, piebilda Sinisalu.

Sīkākas ziņas viņš pagaidām atteicās sniegt, taču norādīja, ka notikušais noteikti nav saistīts ar terorismu. Sinisalu norādīja, ka nevēlas izteikt kādus pieņēmumus par notikušā motīviem, taču piebilda, ka nekas neliecina par kādiem politiskiem iemesliem.

Tikmēr Igaunijas Ārlietu ministrija izsaukusi Krievijas vēstnieku Juriju Merzļakovu, lai pieprasītu paskaidrojumus.

“Šis ir ļoti satraucošs incidents. Mēs sagaidām no Krievijas pilnīgu sadarbību un palīdzību incidenta atrisināšanai un Igaunijas pilsoņa nogādāšanai atpakaļ Igaunijā,” uzsvēra ārlietu ministrs Urmass Paets.

Viņš piebilda, ka arī Igaunijas vēstniecība Maskavā saistībā ar notikušo uztur pastāvīgus kontaktus ar Krievijas Ārlietu ministriju.

Tikmēr Iekšlietu ministrija uzsvērusi, ka notikušais nav saistīts ar draudiem nacionālajai drošībai.
Pēdējais nopietnais incidents, kurā bija iesaistīta KaPo, notika 2011.gadā, kad dienesta virsnieks Tarmo Lauls tika nogalināts apšaudē ar noziedzniekiem.

Tas arī notika parasti mierīgajā Igaunijas dienviddaļā, kad KaPo ielenca kādu fermu, kurā ieroču tirgotāji bija ierīkojuši savu noliktavu. Apšaudē tika nogalināts arī viens no noziedzniekiem, kas nodarbojās ar pārrobežu ieroču tirdzniecību un bija saistīti ar Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Gar Krievijas robežu jāuzceļ visām tautām Ķīnas mūris.

  2. 4. Interesanti, ka Vācijas firmas ar steigu izpārdod savā īpašumā esošās Latvijas Gāzes akcijas. līdzīgi, kā vācieši izpārdeva savu īpašumu pēc Molotova-Ribentropa pakta noslēgšanas, jo bija skaidrs, ka vācu īpašums nonāks fašistiskās Krievijas rokās un Latvija, tāpat kā citas Baltijas valstis (Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija) sekojot Polijas iznīcināšanai, tiks okupētas.

  3. 3. Arī Igaunijā fašistiskā Krievija 1941. gadā pirms Igaunijas okupācijas un aneksijas notrieca Igaunijas civilo pasažieru lidmašīnu “Lembits”, nogalinot ne tikai tās civilos pasažierus, bet arī ārvalstu diplomātiskā dienesta darbiniekus, bet fašistiskās Krievijas karakuģi savāca no notriektās lidmašīnas paliekām jūrā naudu, vērtslietas un ārvalstu neaizskaramo diplomātisko pastu.

  4. 2. Šādas provokācijas parasti rīko pirms kādas fašistiskās valstis uzsāk karadarbību un okupācijas vai aneksijas aktivitātes. Parasti kad fašistiskā Vācija vai fašistiskā Krievija gatavojas okupēt kādas savas kaimiņvalstis. Fašistiskā Vācija, pirms tā kopā ar fašistisko Krieviju Molotova-Rībentropa noziedzīgā pakta realizācijai gatavojās okupēt Poliju 1939. gada septembrī, arī sarīkoja līdzīgu provokāciju un sagrāba Gleivicas radiraidītāju Polijas pierobežā.

  5. Zīmīgi, ka LTV-1 sāka demonstrēt TV seriālu par angļu izlūkdienestu II Pasaules kara laikā un 1. sērijā tika atainots Venclo incidents. Tad fašistiskās Vācijas Gestapo no neitrālās Holandes pierobežas teritorijas 1940. gadā nolaupīja divus angļu izlūkdienesta virsniekus. Līdzīga provokācija tika īstenota 1941. gadā pret Latviju Masļenikos, kur notika fašistiskās staļina Krievijas iebrukums blakusesošās neitrālās Valsts Latvijas teritorijā un tika noslepkavoti vairāki robežsargi un civilie iedzīvotāji, bet vairāki desmiti sagrābti un aizvesti gūstā uz Krieviju.

  6. Pirms Latvijas okupācijas 1940.gadā jau notika līdzīga provokācija Masļeņņikos, kad krievi uzbruka Latvijas robežsargu postenim, vairākus cilvēkus nogalināja un citus aizveda uz Krieviju. Scenārijs jau nemainās, arī izpildījums tas pats. Izvēlētais laiks provokācijai liecina, ka robežas pārkāpējiem bijis dots kāds svarīgs uzdevums saistībā ar Obamas vizīti Igaunijā, bet tas tika iztraucēts.

  7. KURŠ TEICA, KA KRIEVIEM EKSISTĒ KAUT VIENA NO BALTIJAS VALSTĪM??? VIŅIEM IR TIKAI VIŅI PAŠI, VIŅU PAŠU VĒLMES, IZJŪTAS, NODOMI, LABIE DARBI!!! PĀRĒJAIS VISS IR PUFLO!!! BŪS ATKAL KĀRTĒJĀ MELU LAVĪNA, bez kuras šie cilvēki vienkārsi NEPROT DZĪVOT!!! VAI ESAM TIK ĀTRI AIZMIRSUŠI MŪSU ROBEŽSARGU UN VIŅU ĢIMEŅU LIKTENI MASĻENKOS 1940.GADĀ?????????? NEVAJADZĒTU GAN…IR ĻOTI JĀUZMANĀS un TAD vēl nezini, KĀDS BŪS IZNĀKUMS… KĀ KRIEVI IENĪST BALTIEŠUS, TAS PRĀTAM NEAPTVERAMI un NAIDS LAIKAM NEKAD NEBEIGSIES??!! Ja nevar citādi, tad sāk zagt cilvēkus viņu darba laikā PLĀNOTĀ KĀRTĪBĀ PĒC SCENĀRIJA IEBAIDĪŠANAS NODOMĀ!!! ŠĪ VALSTS IR TOTĀLS ĀRPRĀTS UZ PASAULES… LAIKAM JAU žogs būs vajadzīgs…

  8. Eiropas Savienībai jāīsteno Lietuvas ieteikums – ” Gar Krievijas robežu jāuzceļ augsts žogs, lai neviens netiktu pāri” .

  9. Bet Krievijā saka, ka tas noticis Krievijas Igaunijas teritorijā ( cik noprotams tādas vaļsts Igaunijas nav…).

Draugiem Facebook Twitter Google+