×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Igaunijā pie Krievijas robežas izkārs milzu plakātu “Pussy Riot” aizstāvībai

Foto - AFPFoto - AFP

Igaunijas ziemeļaustrumu pilsētā Narvā pie Krievijas robežas piektdien tiks izkārts milzu plakāts meiteņu pankgrupas “Pussy Riot” aizstāvībai, ziņo Igaunijas nedēļas izdevums “Eesti Ekspress”.

24 metrus garais un astoņus metrus augstais plakāts tiks novietots uz Hermaņa cietokšņa ārējās sienas un būs pavērsts uz Krievijas pusi. Uz plakāta ir uzraksts angļu, krievu un igauņu valodā “Brīvību nenozagsi. Atbrīvojiet “Pussy Riot””!”. “Tas būs ļoti labi redzams pāri Narvas upei Krievijā daudzējādā ziņā – gan fiziski, gan politiskajai elitei. Šajā vietā solīja atnākt arī Krievijas žurnālisti,” sacīja akcijas organizētājs – laikraksta “KesKus” galvenais redaktors un Igaunijas parlamenta deputāts Juku Kalle Raids. Uz plakāta ir parakstījies arī Krievijas žurnālists Artemijs Troickis.

Akcijas organizētājs vienlaikus nosūtīs Krievijas tiesai, Valsts domei un Krievijas vēstniecībai Igaunijā vēstuli ar prasību atbrīvot “Pussy Riot” dalībnieces kā “sirdsapziņas cietumnieces” un sākt dialogu ar “Krievijas organizācijām un pilsoņiem, kas augsti vērtē domas un vārda brīvību”. Šo vēstuli parakstījuši vairāki Igaunijas parlamenta deputāti.

Piecas “Pussy Riot” dalībnieces spilgtu krāsu sejas maskās 21. februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē uzkāpa priesteriem paredzētā vietā un izpildīja “panku lūgšanu” pret Putinu. Par piedalīšanos šajā akcijā martā tika aizturētas trīs grupas dalībnieces – Nadežda Tolokoņņikova, Jekaterina Samuceviča un Marija Aļohina. 17. augustā Maskavas Hamovņiku rajona tiesa viņas atzina par vainīgām huligānismā, rupjā sabiedriskās kārtības pārkāpšanā un skaidra naida izrādīšanā pēc reliģiskām pazīmēm, par ko viņām piesprieda divu gadu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+