×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Ineses Galantes konkursa laureātei pasniedz 1940. gadā izgatavotu vijoli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze” konkursa “Ineses Galantes talanti” šā gada laureātei Sandrai Seržānei kā īpašu balvu pasniedzis 1940. gadā izgatavotu vijoli un lociņu, informē organizācijā.

Trešās vietas ieguvēja kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” demonstrējusi izcilu talantu un izcēlās ar ļoti stabilu sniegumu, tāpēc fonds vēlas atbalstīt vijolnieces izaugsmi, pasniedzot instrumentu, kas ļaus spēlēt augstākā līmenī.

Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkne Sandra Seržāne sākusi spēlēt vijoli astoņu gadu vecumā, taču no sirds instrumentu iemīlējusi deviņu gadu vecumā, kad piedalījās pirmajā konkursā. Tagad Sandrai ir 17 gadi, viņa piedalījusies un guvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos konkursos – jaunietei paredz spožu profesionālas vijolnieces nākotni.

Lai atbalstītu talantīgās mūziķes izaugsmi, Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze” pasniedzis dāvanu – 1940. gadā izgatavotu meistara Gaetano Parešči vijoli. Seržāne ir jau otrā laureāte, kura lietošanā saņem vērtīgo instrumentu: pirms viņas to divus gadus spēlēja talantīgais vijolnieks, vairāku starptautisku konkursu uzvarētājs Arnolds Kupčs.

“Katru gadu Fonds “Paaudze” atbalsta vairākus Latvijas kultūras notikumus un individuālus māksliniekus. Esam priecīgi par Sandru, kura izcēlās arī īpaši stabilu sniegumu konkursā “Ineses Galantes talanti”. Ļoti augstu vērtējam viņas attieksmi pret savu nodarbošanos, viņu var likt kā piemēru mums katram. Mēs ticam, ka ar jauno vijoli māksliniece uzstāsies uz arvien lielākām skatuvēm un ar lepnumu nesīs Latvijas vārdu pasaulē. Vēlam Sandrai izdošanos, īstenojot ieceres! Liels paldies Ineses Galantes fondam par sadarbību, atbalstot Latvijas jaunos talantus,” izteicies fonda izpilddirektors Igors Bass.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+