Apbrīno

Lai gaiši sapņi, novēl “Galaktikas” apburošā sadarbības partnere Ingrīda Balode 0

Publicitātes foto

Jau otrā aptaujas dziesma grupai “Galaktika” tapusi kopā ar apburošās balss īpašnieci Ingrīdu Balodi. Šajā vasarā Ventspilī Reņka dārzā dziesma “Atpakaļ ceļa nav” ieņēma godpilno 3. vietu. Tagad rudens aptaujas posmā Normunds Zušs kopā ar Ingrīdu klausītāju vērtējumam nodevuši romantisko dziesmu “Es vienmēr tev būšu klāt”.

Ingrīdas darbs un brīvais laiks ir saistīts ar mūziku. Viņa ir vokālā pedagoģe, kas savā brīvajā laikā piedalījās “Koru karu” šovā ar Rēzeknes Zaļo pakalnu kori, bet pašlaik koncertē ar grupu “Galaktika”. “Dažreiz draugi pavelk uz zoba, ka mana dzīve ir kā viena vienīga izklaide. Tā jau laikam no malas izskatās, bet, teikšu godīgi, ikviens darbs paņem milzum daudz enerģijas, ja to dara ar sirdi un dvēseli. Toties ir viens liels pluss – pozitīvā enerģija, smaidi, fantastiskas emocijas nāk atpakaļ no cilvēkiem un tas dod spēku, gandarījuma sajūtu un tiekšanos pilnveidoties,” smaidot saka Ingrīda. Savā ziņā Ingrīdas muzikālo dzīvi var iedalīt trīs posmos – Ingrīda Balode, Ingrīda un Rēzeknes Zaļais pakalnu koris un tagad Ingrīda & grupa “Galaktika”. “Runājot par katru no dzīves posmiem mūzikā, apkopojot varu teikt – ikvienā no šiem posmiem mūzikā, dziesmā iemīlos citādāk un šo mīlestību rada cilvēki, kuri ir blakus,” nosaka Ingrīda.

Kad Ingrīdai vaicāju, kā aizsākās viņas ceļš mūzikā, viņa neslēpj, ka tas sācies jau bērnībā. “Cik sevi atceros, esmu dziedājusi koros, ansambļos, draugu, radu pulkā. Tika ņemta talkā tēta dziesmu klade ar vecām labām dziesmām “Likteņdzirnas”, “Ūdensrozes” un vēl citām. Nopietnāku soli pretī mūzikai spēru, pabeidzot vidusskolu, kad sapratu, ka bez mūzikas nespēju ne dienu. Iestājos Rēzeknes mūzikas koledžā. Vēlāk tika iegūts bakalaura grāds J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pabeidzot studijas, pateicoties Rēzeknes mūzikas vidusskolas vadībai, ceļš veda atpakaļ uz savu mīļo skolu, kur tagad strādāju par dziedāšanas skolotāju,” atklāj Ingrīda.

Lielākais pagrieziena punkts Ingrīdai bija dalība šovā “Koru kari”, kur viņa piedalījās Rēzeknes Zaļo pakalnu kora sastāvā, ko vadīja Normunds Zušs. “Dalība šovā ar Rēzekne Zaļo pakalnu kori noteikti man deva lielisku skatuves pieredzi. Tika iegūti daudzi draugi, ar kuriem daudz piedzīvots ne tikai šova laikā, bet arī izbaudīta pēc šova sirsnīgā koncertu gaisotne,” atceroties šova laiku, smaidot teic Ingrīda un atklāj ko interesantu: “Sākoties šovam “Koru kari 3″, daudzi apgalvoja, ka Normunds Zušs kā mūziķis no Latgales ir visiem jaunatklājums. Bet es viņu pazinu jau no mūzikas koledžas laikiem, kad kopā mācījāmies. Jau tad redzēju, cik mērķtiecīgi Normunds gāja savu sapņu virzienā. Neslēpšu, ka es sapņoju kādreiz būt ar viņu uz vienas skatuves, un tagad, pavisam nemanot, šis sapnis kļuvis par īstenību.”

Ingrīda nezina, kāpēc tieši viņu Normunds izvēlējās, lai nodziedātu līdz sirds dziļumiem aizkustinošās dziesmas “Atpakaļ ceļa nav” un “Es vienmēr tev būšu klāt”. “Varbūt tā bija zvaigznēs ierakstīts, bet varbūt izsapņots! Kas to lai zina! Esmu pateicīga Normundam par šo brīnišķīgo iespēju dziedāt kopā!”

Kad sarunas noslēgumā Ingrīdai vaicāju par radošajiem plāniem, viņa domīgi nosaka: “Sapņots, domāts noteikti ir par solo dziedāšanas karjeru. Laiks rādīs!” Ingrīda ar savu neatlaidīgo darbu ir piepildījusi savu sapni, tāpēc viņa no sirds novēl ikvienam: “Lai sapņi un gaišo domu spēks mājo ikkatrā no jums! Ticiet, sapņi piepildās!”

LA.lv