×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Interaktīva iepazīšanās ar Rūdolfu Blaumani

blaumanis232

1. februārī plkst. 15.00 LKA Eduarda Smiļģa muzejā tiks atklāta izstāde „No Silmaču saimes galda līdz Indrānu pirtiņai”. Savukārt 7. februārī plkst. 16.00 literatūras skolotāji un citi interesenti ir aicināti uz iepazīšanos ar interaktīvu programmu „Blaumaņa atvilktnē”.

Šogad ir Rūdolfa Blaumaņa 150 jubilejas gads un izstāde „No Silmaču saimes galda līdz Indrānu pirtiņai” ir tās teatrāls risinājums. Izstāde būs mākslinieka radošā ceļa atspoguļojums un stāsts par Rūdolfa Blaumaņa lugu iedzīvinājumu dažādos Latvijas teātros laika gaitā (tā nerunā tikai par divām Rūdolfa Blaumaņa lugām – „Skroderdienas Silmačos” un „Indrāni”). Izstādē ikviens varēs sajust Blaumaņa lugu iestudējumu atmosfēru.

Nedēļu pēc izstādes atklāšanas Teātra muzejā jauniešus un skolotājus gaida interaktīvā programma „Blaumaņa atvilktnē”, kas ir veidota, jauniešiem aktuālā veidā risinot trīs tēmu lokus – Blaumanis, teātris, mīlestība. Programmā, kas ir plānota kā palīgs skolotāju darbam, tiks aplūkota gan Ādolfa Alunāna, Rūdolfa Blaumaņa un Raina daiļrades saistība, gan tiks raksturots un analizēts Gustava Freitāga drāmas teorijas iespaids uz Rūdolfa Blaumaņa dramaturģiju. Tāpat arī tiks runāts par paša dramaturga režijas mēģinājumiem teātros un aktiera gaitām Ērgļos. Spēlē „Runājošie rekvizīti” varēs iejusties Rūdolfa Blaumaņa tēlu pasaulē, uzminēt lugas varoņa vārdu un atrast pareizo dialoga fragmentu šim tēlam. Jaunieši uzzinās interesantus faktus, kā arī iegūs emocionāli pārdzīvotu pieredzi un apziņu, ka Blaumaņa lugas ir mūsu ikviena un kopējais kultūras mantojums. Interaktīvās programmas veidošanā izmantoti Rakstniecības un mūzikas muzeja Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuves materiāli un teātra rekvizīti. Programmas garums 1 stunda 40 minūtes, ieejas maksa 1 Ls no personas. Nodarbības var pieteikt pa tālruni 67611893 darbadienās no plkst. 10.00 līdz 17.00, ne vēlāk kā divas nedēļas pirms paredzētās nodarbības.

Pieteikumus uz 7. februārī plkst. 16.00 paredzēto iepazīšanos ar interaktīvo programmu (bez maksas), norādot vārdu, uzvārdu un izglītības iestādi, lūdzam nosūtīt uz e- pastu: teatramuz@inbox.lv līdz 5. februārim.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+