Praktiski
Mājas

Interjeram idejas aizņemas no apģērbu modes. Mājoklī pieprasīti praktiski risinājumi, kas atvieglo dzīvi 16


Klusinātas krāsas, apaļas formas, silti materiāli, kažokādas, pledi komfortablai atpūtai svētdienā ar segu un grāmatu.
Klusinātas krāsas, apaļas formas, silti materiāli, kažokādas, pledi komfortablai atpūtai svētdienā ar segu un grāmatu.
Preses foto no Ambiente 2017

Interjera izstāde “Ambiente” Frankfurtē ir vieta, kur kopā sanāk starptautiska radošu prātu daudzveidība, prasmīgi ģēniji, kuri veido produktus ar garšu un humoru. Izstādē piedalās vairāk nekā 150 valstis. Tas izskaidro tik dažādo stilu, etnisko modeļu, krāsu, tumšo, eksotisko kok­šņu, pompozo spilvenu un dizaina sadursmes.

Galerijas nosaukums

Pazīstamas lietas neierastā vidē

Neskatoties uz piedāvāto kolekciju dažādību un pat pretrunīgumu, izstādē katru gadu vērojamas vairākas stilistiskas līnijas, tēmas un tendences, kas raksturīgas visām izstādes jomām – living (dzīvošana), dining (pusdienošana) un giving (došana jeb dāvināšana). Šogad tās ir savdabīgi nojaušams sociāls taisnīgums, aizraušanās ar dizainu, pēc iespējas mazāks spiediens uz vidi. Dominē tieksme pēc mājīguma un drošības – mēs vēlamies palikt šeit uz visiem laikiem! Dabiskums un lauku idille.

Interesanti, ka interjera lietu segments aizvien biežāk aizņemas idejas no modes nozares. Piemēram, tādus materiālus kā kažokādu, ādu un vilnas audumus izmanto ne tikai, lai apsegtu mēbeles, bet no tiem veido arī interjera aksesuārus. Piemēram, lampa, kas pilnībā izgatavota no rāvējslēdzējiem un metāliskiem elementiem, lustra ar spalvām u. tml.

Matēts un mājīgs

Cilvēka tieksme pēc mājīguma, atpūtas un palikšanas mājās ir visuresoša. Modē pagātnes vērtības – omulība, palēnināts dzīves ritējums, sajūtu rāmums… Porcelāna galda piederumi, pat elektroierīces ar matētu virsmu rada vizuāli mājīgu pievilcību. Klusinātas krāsas, apaļas, nejaušas formas. Vēlme pēc taustei tīkamiem, siltiem materi­āliem. Kažokādas, rupji adījumi, pledi, uzkārstas faktūras. Modē sveces komfortablai atpūtai svētdienā ar segu, tēju un lielu grāmatu – lasīšana atkal modē.

Galda klājumos godā ir tradīcijas. Gatavošana tiek pasniegta kā māksla, kā dzīvesveids. Tīras formas, matētas un stikla virsmas, metāliski efekti.

Vēlme pēc dabiskām faktūrām, atsaucēm, asociācijām. Spilvens ar koka beņķīša faktūru. Optiskās ilūzijas. Augu un lauku motīvi. Modē vairs nav rūpnieciskās tēmas. Milzīgas stāvlampas un mākslīgie ziedi, atgriežas palmas. Improvizācija un vintage 
elementi.

Materiālu vidē līdzās dabiskajām faktūrām sacenšas gan marmors, gan metāls un spīdīgas vir­smas. Izgaismotas letes, mēbeles. Greznums. Sienas ar fliteriem.

Atzveltnes krēsli, segas, dīvāni, spilveni, pat paklāji tiek lietoti, lai dzīvojamo istabu izveidotu arī āra telpā. Pītas premium klases mēbeles, piemēram, kušetes vai zviļņi Holivudas garā pārveido dārzu līdzīgu Bali luksusa kūrortam. Pat garlaicīgās dārza šļūtenes dizaineri pamanījušies izgreznot ar krāsainiem moduļiem.

LA.lv