×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Ir apmeklētāju beņķi, bet skatuves nav

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nīcas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime.

“Kultūrzīmju” piektajā reportāžā no Latvijas pierobežu pagastiem viesojāmies Nīcas novada Nīcas pagastā un Rucavas novada Dunikas un Rucavas pagastā.

Nīcas pagastam gan nav tiešas robežas ar Lietuvu kā Rucavai, taču tajā darbojas lielākais kultūras nams bijušajā Liepājas rajonā un atrodas tālākais Latvijas rietumu sauszemes punkts, kas iezīmēts ar tēlnieka Viļņa Titāna darināto robežzīmi “Zaļais stars”. Septiņdesmitajos gados celtais Nīcas kultūras nams ar 555 skatītāju vietām ir lielākais bijušajā Liepājas rajonā, un tādēļ tur notiek deju skates. Nams lepojas ar slīpo grīdu skatītājiem un četrām zālēm – Lielo, kas cer uz Eiropas fondu līdzekļiem remontam, un jau uzpostajām Pelēko un Balto zāli, kā arī nelielo, iedēvētu par “bāriņu”.

Rucavas novada Dunikas pagastā bijušā bērnudārza ēkā tagad zem viena jumta ir pagasta pārvalde, tautas nams, bērnudārzs un Sikšņu bibliotēka. Tautas namu tā vadītāja Dace Ošeniece raksturo: “Man ir sešdesmit apmeklētāju beņķi, bet skatuves nav. Visaktīvākie kultūras pasākumu apmeklētāji ir seniori, kuri iecienījuši Dunikas amatierteātra izrādes, Vecgada balles un gadskārtu svētkus. Nav ne kora, ne deju kopas – trūkst mūzikas skolotāja, jo Dunikas pagastu no visām pusēm ieskauj bedraini, neizbraucami ceļi.

Kur meklējama viena no bagātākajām senlietu kolekcijām Kurzemē? Kā šodien jūtas jūrmalciemnieks, Kārļa Ulmaņa krustdēls? Kādi vēl pārsteigumi mūs sagaidīja Lejaskurzemē?

Par to 24. maijā lasiet “Latvijas Avīzes” pielikumā “Kultūrzīmes” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+