×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. septembris, 2014
Drukāt

“Islāma valsts” nogalina britu labdarības darbinieku Deividu Heinsu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Teroristu grupējums “Islāma valsts” (IV) nogalinājis pagājušā gadā Sīrijā nolaupīto britu labdarības darbinieku Deivudu Heinsu, ievietojot internetā videoierakstu, kurā viņam tiek nogriezta galva.

44 gadus vecais Deivids Heinss ir jau trešais Rietumu gūsteknis, ko džihādisti nogalinājuši mēneša laikā.

Heinsu ierakstā nogalina vīrietis ar maskētu seju, taču viņš angliski runā ar londonieša akcentu, līdzīgi kā terorists, kas nogalināja amerikāņus Džeimsu Foliju un Stīvenu Satlofu.

Iepriekš publiskotajā videoierakstā, kurā tiek nogalināts Satlofs, terorists draudēja kā nākamo nogalināt Heinsu. Sestdien publiskotajā videoierakstā terorists draud nogalināt vēl vienu britu gūstekni Alanu Heningu.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons nosodīja Heinsa nogalināšanu, nodēvējot to par “absolūta ļaunuma izpausmi”.

Kemerons brīdināja, ka Lielbritānija darīs visu iespējamo, lai atrastu vainīgos teroristus.

Arī ASV prezidents Baraks Obama asi nosodīja Heinsa “barbarisko slepkavību”, norādot, ka Vašingtona “stāv plecu pie pleca ar mūsu tuvo draugu un sabiedroto”.

Vašingtona cieši sadarbosies ar Lielbritāniju, lai sodītu un iznīcinātu IV teroristus, kas “apdraud cilvēkus mūsu valstīs, reģionā un visā pasaulē”.

Heinss strādāja Sīrijā Parīzē bāzētas humānās palīdzības aģentūras uzdevumā. Viņš nolaupīts 2013.gada martā Sīrijā netālu no bēgļu nometnes.

“Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem, un 30.jūnijā islāmisti tajās pasludināja “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Džihādistu grupējums ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret “Al Nusra”, kas saistīts ar “Al Qaeda”.

Satraukumu Rietumu pasaulē izraisījuši “Islāma valsts” panākumi Irākā, kur grupējums pakļāvis ievērojamas teritorijas un iespiedies arī kurdu apvidos.

Starptautiskās sabiedrības sašutums par islāmistu brutālajām metodēm vairojies pēc tam, kad augustā un septembrī tīmeklī parādījās video ar galvas nociršanu diviem ASV žurnālistiem.

“Islāma valsts” vēl nesen darbojās kā “Al Qaeda” atzars. Tomēr, kad tam Sīrijā izvērsās konflikts ar otru “Al Qaeda” sabiedroto – grupējumu “Al Nusra” -, teroristu tīkla vadība no “Islāma valsts” norobežojās un par savu vienīgo sabiedroto atzina “Al Nusra”.

Sīrijas valdība jau no nemieru sākuma uzstāj, ka tai nākas cīnīties nevis ar demokrātijas un brīvības tīkotājiem, bet ar bruņotiem islāma radikāļiem, kas atbalstu saņem no ārvalstu patroniem.

“Islāma valsts” kaujās izmanto ASV armijas ieročus un bruņojumu, ko dumpiniekiem Sīrijā piegādājusi Saūda Arābija, liecina Lielbritānijas Konfliktu bruņojuma izpētes organizācijas ziņojums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vaacijaa interveetie musuljmaanj televiizijaa teica: Tie nav nekaadi moslemi. Tie ir briesmonji!

Draugiem Facebook Twitter Google+