×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Īvānam un projektam “Iespējamā misija” pasniegs MK balvu, Melbārdei – Atzinības rakstu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde piedalās XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem veltītā preses konferencē.

Ministru kabinets (MK) šodien atbalstīja Atzinības raksta piešķiršanu kultūras ministra amata kandidātei, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktorei Dacei Melbārdei.

Melbārdei Atzinības rakstu plānots piešķirt par nozīmīgu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma jomā, sabiedrības saliedēšanā un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas stiprināšanā Latvijā, Baltijā un pasaulē. Savukārt Dainim Īvānam balvu pasniegs par ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā.

Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz, ka Atzinības raksts tiks piešķirts arī Ārlietu ministrijas Ekonomiskās un attīstības sadarbības politikas departamenta direktorei Ivitai Burmistrei par ieguldījumu Latvijas iestāšanās sarunās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā.

Atzinības rakstu pasniegs arī diviem Valsts robežsardzes pārstāvjiem – Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšnieka vietniekam Aleksandram Petrovskim un Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta galvenajam inspektoram Andrejam Morozovam par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas Valsts robežsardzes stiprināšanā un attīstībā.

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Muitas kontroles organizēšanas daļas vadītājam Genādijam Maškovam Atzinības rakstu pasniegs par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu, sekmējot valsts ekonomiskās robežas un sabiedrības aizsardzību. Bet Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes Nodokļu kontroles darba plānošanas un analīzes daļas vadītājai Ritai Bukmanei to pasniegs par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu nodokļu administrēšanas un kontroles attīstībā un nodrošināšanā.

Jau ziņots, ka Apbalvošanas komisija vakar atbalstīja MK balvas piešķiršanu Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājam Īvānam un projektam “Iespējamā misija”. Par atbalstu balvu piešķiršanai valdībai būs jālemj nākamnedēļ.

Ierosinājumu piešķirt MK balvu Īvānam izteica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V). Viņš vēstulē Apbalvošanas komisijai uzsver, ka Īvāna izveidotā ekspozīcija par godu Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubilejai un tās vēsturiskais dziļums savienojumā ar mūsdienīgi pievilcīgu risinājumu ir valstiski nozīmīgs ieguldījums jaunās paaudzes vēsturiskās izpratnes veidošanā.

Premjers ir pārliecināts, ka ekspozīcijas digitālie risinājumi piesaistīs jauniešu interesi un palīdzēs sekmīgāk apgūt Latvijas vēsturi. Kā citu nozīmīgu ieguldījumu viņš min Īvāna grāmatu “Garaspēka zemes atgūšana”, kā arī viņa ieguldījums jaunās paaudzes pilsoniskajā izglītošanā, atsaucoties skolu uzaicinājumiem stāstīt par Latvijas Tautas frontes laiku. “Dainis Īvāns kā Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs arī pamatoti ir visciešāk sabiedrības apziņā saistīts ar neatkarības atgūšanas laiku Latvijas vēsturē,” vēstules noslēgumā rakstījis premjers.

Tāpat MK balvu saņems tēlnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis Indulis Ojārs Ranka par būtisku un vēsturiski paliekošu ieguldījumu Latvijas kultūrvides veidošanā. Savukārt akadēmiķe medicīnas doktore Jekaterina Ērenpreise balvu pelnījusi par nopelniem šūnu bioloģijā un ļaundabīgo audzēju molekulāro pamatu izpētē. Godināts ar Ministru kabineta balvu tiks arī kokrūpnieks Juris Biķis.

Vasarā valdībā tika saņemts arī ierosinājums piešķirt atzinības rakstu nu jau atlaistajai kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei. Ņemot vērā, ka šajā laikā viņa bija Ministru kabineta (valdības) locekle, kas ir atzinības izteicējs, Apbalvošanas padome neatbalstīja ierosinājumu, jo nav pieņemta prakse, ka valdības loceklis izsaka sev pateicību, kā tas būtu šajā gadījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+