Latvijā
Politika

Izdegušajā Krapša kabinetā nav bijis dūmu detektora 16


Tiesībsargājošo iestāžu ēka Stabu ielā pēc ugunsgrēka, kurā pilnībā izdeguši Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša un viņa palīdzes kabineti.
Tiesībsargājošo iestāžu ēka Stabu ielā pēc ugunsgrēka, kurā pilnībā izdeguši Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša un viņa palīdzes kabineti.
Foto LETA

Valsts policijas māja Stabu ielā bijusi aprīkota ar novecojušu ugunsgrēka izziņošanas sistēmu, bet vietā, kur ugunsgrēks sācies, dūmu detektoru nav bijis vispār, kas rada riskus, vai apdrošinātājs vispār segs zaudējumus, ko radījuši uguns postījumi, ziņo raidījums “Nekā Personīga”.

Ministrija pirms diviem gadiem Māra Kučinska valdībai prasījusi pusotru miljonu jauniem ugunsdrošības aprīkojumiem. 111 000 eiro arī Stabu ielas mājai, tomēr prasītais iedots tikai daļēji, un tas izlietots citām vēl sliktākā stāvoklī esošām Iekšlietu ministrijas ēkām.

Pirms 34 gadiem ekspluatācijā nodoto Stabu ielas ēku, tāpat kā citas Iekšlietu ministrijas būves, apsaimnieko Nodrošinājuma valsts aģentūra. Aģentūra ir atbildīga arī par ugunsdrošības prasību ievērošanu šajos īpašumos.

Apdrošināšanas kompānija “Compensa” raidījumam neatklāja, vai tā segs ugunsgrēka radītos remontdarbus. “Varam apliecināt, ka Compensa veic visas likumā un apdrošināšanas līgumā noteiktās darbības, bet mēs nedrīkstam sniegt jebkādu informāciju par konstatētajiem faktiem vai secinājumiem. Tāpēc, lai nekādā veidā netraucētu iespējami uzsākto operatīvo darbību veikšanu, Compensa atturas no jebkādas informācijas sniegšanas un publiskošanas,” norādīja kompānijā.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) aizņemtības dēļ nepiekritis intervijai par to, kāpēc valdība savulaik neatbalstīja visu Iekšlietu ministrijas prasīto summu ugunsgrēka izziņošanas sistēmām saviem īpašumiem. Rakstiskās atbildēs premjers atrunājas, ka, pieņemot pagājušā un šā gada budžetu, tikušas ņemtas vērā Iekšlietu ministrijas izvirzītās būtiskākās prioritātes. Finansējums ugunsnelaimju konstatēšanai neesot bijis starp tām.

LA.lv