Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
6. janvāris, 2014
Drukāt

IZM zinātniskajām institūcijām pirmajam pusgadam piešķir 14 miljonus eiro

zinatne1-ak

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piešķīrusi bāzes finansējumu zinātniskajām institūcijām pirmajam pusgadam 14 miljonu eiro (9,8 miljonu latu) apmērā, portālu “LA.lv” informēja ministrijā.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bāzes finansējums zinātniskajām institūcijām proporcionāli palielināts par 20%.

Šis finansējums paredzēts zinātnisko institūciju reģistrā reģistrēto valsts zinātnisko institūtu, valsts augstskolu un to zinātnisko institūtu zinātniskā personāla atlīdzībai, institūcijas uzturēšanai, kā arī zinātniskās institūcijas darbības stratēģijā noteikto mērķu sasniegšanai.

IZM norāda, ka pašlaik ministrija izstrādā informācijas sniegšanas vadlīnijas, kas nepieciešamas, lai varētu ieviest jauno bāzes finansējuma aprēķina kārtību.

Šī jaunā kārtība, kādā aprēķina un piešķir bāzes finansējumu zinātniskajām institūcijām, paredz relatīvi lielāku finansējumu piešķirt tām institūcijām, kuras ieguvušas lielāku punktu skaitu zinātniskās darbības kvalitātes izvērtējumā.

Jaunā kārtība, kuru akceptējis Ministru kabinets, nosaka trīs zinātniskās darbības kvalitātes izvērtējuma kritērijus. Tie ir pētniecības un attīstības projekti, zinātniskās darbības rezultāti – publikācijas un intelektuālais īpašums, kā arī promocijas un maģistra darbi.

Pievienot komentāru

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (3)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Draugiem Facebook Twitter Google+