×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Izmeklē sprādziena iemeslus “Olainfarm” ražotnē

LETALETA

Latvijas zāļu ražotāja AS “Olainfarm” vēl turpina vakardien ražotnē notikušā sprādziena iemeslu izmeklēšanu, biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Viņš teica, ka par vakardienas sprādziena niansēm ražotnes reaktorā nav informēts. Tāpat viņš nav vēl saņēmis slēdzienu un novērtējumu no Valsts darba inspekcijas (VDI). Tikmēr izmeklēšanu “Olainfarm” ražotnē veic arī uzņēmuma ķīmiķi, kā arī nepārtrauktā režīmā tiek veikta visu ražošanas iekārtu uzraudzība.

Jautāts par iespējamiem sprādziena izraisīšanas iemesla variantiem, Lapiņš aicināja vēl nesteigties ar spekulācijām par sprādziena iemesliem. Taču viņš norādīja, ka gadījumā, ja tā ir bijusi tehniska kļūme, tad būtu jāsazinās ar iekārtu piegādātāju. Savukārt, ja sprādziens noticis cilvēciskas kļūmes dēļ, tad noteikti jānoskaidro, kā tieši tas varēja būt iespējams.

Komentējot vakar izskanējušo VDI informāciju par to, ka sprādzienu ražotnē varētu būt izraisījis tehnisks defekts, Lapiņš pieļāva teorētisku iespēju, ka sprādzienu izraisījis tehnisks defekts. Taču viņš arī uzsvēra, ka pirms sniegt kādus detalizētākus komentārus, jāveic uzmanīga izmeklēšana.

Kā ziņots, sprādzienu zāļu ražotājas AS “Olainfarm” ražotnē, visdrīzāk, izraisījis tehnisks defekts, aģentūra LETA uzzināja Valsts darba inspekcijā (VDI).

Ražotnes reaktorā bijis nevis augsts spiediens, bet gan vakuums jeb bezgaisa stāvoklis. “Visdrīzāk, radies caurums katla konstrukcijā un tajā ieplūdis gaiss. Kad tā notiek, rodas dehermetizācija jeb, vienkārši sakot, viss uzsprāgst,” sacīja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Vakar plkst.9.20 “Olainfarm” uzņēmuma pērn atklātajā nitrofurointīna ražošanas iecirknī Olainē, Rūpniecības ielā 5, notika sprādziens. Sprādzienā cieta divi cilvēki, kuri nogādāti slimnīcā.

Pēc VDI sniegtās informācijas, sprādzis kāds katls. To VDI apgalvojuši arī uzņēmuma darbinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+