×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Izrāde par sportu kā dzīves modeli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

25. oktobrī Valmieras teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde „Bask@bols.lv”. Tā būs aktiera Riharda Jakovela monoizrāde, kas radīta kopdarbā ar režisoru Regnāru Vaivaru.
„Ideja radās Regnāram, kurš bija mans pedagogs Kultūras akadēmijā. Studējot ceturtajā kursā, skatuves runā vajadzēja 40 minūšu garu gabalu. Regnārs piedāvāja taisīt par basketbolu – viņš zināja, ka mani tas interesē, un gribēja, lai es runātu par kaut ko tādu, kas man riktīgi patīk,” par izrādes sākumpunktu stāsta aktieris Rihards Jakovels. „Toreiz, lai būtu dabiski, ka viens cilvēks runā tik ilgi, mēs pieņēmām, ka tā ir uzstāšanās preses konferencē. Tagad, veidojot izrādi, vajadzēja atrast pamatu sarunai – lai tā nav uzstāšanās, bet patiešām dzīva saruna. Caur basketbolu es gribu runāt par dzīvi.”
„Bask@bols.lv” ir stāsts par sportu un cilvēka gribu. Izrādes sākumā varonis ir jauns cilvēks, kuram nākas veikt pirmo nopietno izvēli savā dzīvē: izšķirties par naudas pelnīšanu vai sava talanta attīstīšanu. Viņš runā par sportu, taču patiesībā par to, kāpēc Latvijā daudzas lietas bremzējas, jo cilvēki izvēlas iegūt uzreiz: kā basketbolā, kur daudzi izvēlēsies trīspunktu metienu, nevis cīņu zem groza. Šis varonis ir atradis mērķi – basketbolu, un tā dēļ ir gatavs atteikties no visa: meitenes, ģimenes, izklaidēm, atpūtas, dzīvojot tikai uzvaras vārdā. Izrādes gaitā viņš pārtaps par treneri, kas visu dzīvi ir veltījis basketbolam, atdodot tam sevi visu, bet arī no citiem prasot to pašu.
R. Jakovels uzskata, ka pats ir īsts komandas spēlētājs un arī teātrī nonācis tāpēc, ka tur vislielākā nozīme ir darbam kopēja mērķa labā. Tāpēc monoizrādes forma nav viegla. „Esmu iedomājies, ka režisors Regnārs ir mana komanda. Un ideālā gadījumā es ceru sajust, ka skatītāji ir mani komandas biedri,” sola Rihards.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+