×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Izrādē pēta pierobežas dzīvi Latvijā, Dānijā un Norvēģijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

7. augustā Marianhamnā (Somija) Ziemeļu un Baltijas valstu laikmetīgās dejas platformas “kedja” ikgadējā tikšanās reizē, tiks prezentēta grupas “Dejas Anatomija” topošā izrāde “Mežonīgā triloģija”, vēsta “Dejas Anatomijas” pārstāvji.

Radošā komanda izrādē mēģinās portretēt Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienas pierobežu teritorijās, par galvenajiem jautājumiem izvirzot vietējo iedzīvotāju vērtības un vietas kā identitātes veidotājas.

Izrāde veidota kā triloģija, kuras pamatā dokumentēti iedzīvotāju stāsti un ikdienas dzīves epizodes, ko papildina radošās komandas gūtie iespaidi un vērojumi. Katra daļa atklāj spilgtākos vietējo iedzīvotāju identitātes veidojošos aspektus no vēsturiskā, politiskā, sociālā, kā arī klimatisko apstākļu un teritoriālā skatpunkta, stāsta izrādes producente Zane Estere Grundmane.

“Mežonīgā triloģija” tapusi laikmetīgās dejas rezidenču programmas “Wilderness dance” ietvaros. Tā ir unikāla starptautiska rezidenču programma, kas notiek Ziemeļu un Baltijas valstu reģionā, iesaistot piecas valstis un ap 50 reģiona laikmetīgās dejas mākslinieku. Tā sniedz iespēju māksliniekiem strādāt, pētīt un veidot jaunradi attālos lauku apvidos, neskartas dabas tuvumā, iedvesmojoties no apkārtējās vides un iedzīvotājiem.

Pērn “Dejas Anatomija” radošā komanda viesojās Dānijas ciematā Toflundē un Norvēģijas pilsētā Hammerfestā. Šogad apmeklēja arī Latvijas Austrumu pierobežas ciematu Indru.

Uzveduma “Mežonīgā triloģija” pirmizrāde Latvijā gaidāma šī gada otrajā pusē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+